Image default

У Белграді вандали загасили вічний вогонь, привезений Лавровим

Вічний вогонь у Белграді Фото з відкритих джерел

На монументі зловмисники залишили банку з-під фарби з написом «Визволителі? Ні, ніколи!»

У Сербії невідомі облили фарбою і загасили Вічний вогонь, відкритий недавно в меморіальному Парку визволителів Белграда. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на посольство Росії в Сербії.

Зазначається, що інцидент стався в ніч на 30 грудня. На монументі зловмисники залишили банку з-під фарби з написом «Визволителі? Ні, ніколи!», а нижче були зображені перекреслені серп і молот. Російське диппредставництво висловило глибоке потрясіння через цю подію.

«У наявності цинічна спроба поставити Сербію в один ряд з деякими європейськими країнами, де війна з пам’ятниками антифашистам і переписування історії, на превеликий жаль, набули системного характеру», — йдеться в повідомленні.

У дипмісії не виключили, що вандали діяли за вказівкою ззовні, розраховуючи внести розлад у відносини між Росією і Сербією. Вічний вогонь був запалений 15 грудня президентом Сербії Олександром Вучич і главою МЗС Росії Сергієм Лавровим.

Новини за темою: У Сербії затримали велику археологічну колекцію, замасковану під український паркет

Раніше президент Російської Федерації Володимир Путін і глава російського МЗС Сергій Лавров вибачилися перед президентом Сербії Олександром Вучичем за публікацію у Facebook офіційного представника диппредставництва Марії Захарової.

Джерело

Залишити коментар