Image default

У 2023 році Канада і США відправлять людину у навколомісячну подорож

Місяць Фото з відкритих джерел

Дві країни сьогодні підписали угоду Getaway

Канада та Сполучені Штати Америки разом із міжнародними партнерами домовилися за три роки відправити керовану місію навколо Місяця. Про підписання угоди Getaway повідомив міністр інновацій Канади Навдіп Бейнс, передає «Укрінформ».

«Сьогодні — видатний момент у космічній історії Канади. Ця угода вперше доправить Канаду до Місяця. Наша країна співпрацюватиме із найбільш просунутими космічними організаціями світу для користі усього людства. Канада приєднується до США та інших міжнародних партнерів у цій великій пригоді, наше лідерство у космічній роботехніці буде джерелом національної гордості — всі дивитимуться в небо, коли один із наших астронавтів стане першим канадцем, який облетить Місяць», — зазначив Бейнс.

У міністерстві інновацій Канади повідомили, що відповідно до угоди, Канада буде частиною місії «Артеміда ІІ», першої з 1972 року керованої місії до Місяця.

«Ця місія, запуск якої заплановано на 2023 рік, дозволить Канаді увійти в історію як друга держава, чий астронавт дістався глибокого космосу та облетів навколо Місяця. Угода також підтверджує другий політ для канадського астронавта до Lunar Getaway», — підкреслили в відомстві.

Довідка:

Lunar Getaway — майбутня космічна станція, що знаходитиметься на орбіті Місяця. Вона буде створена у співпраці кількох міжнародних та комерційних партнерів, походитиме на МКС, однак буде суттєво меншою.

Getaway слугуватиме космічною лабораторією, випробувальним полігоном для нових технологій, перевалочним пунктом для дослідження поверхні Місяця й відправним пунктом для подорожі до Марсу.

Новини за темою: Україна може допомогти NASA з освоєнням Місяця, але є проблема

Нагадаємо, раніше Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) представило 18 астронавтів, які першими братимуть участь в місіях на Місяць в межах програми Artemis («Артеміда»).

Джерело

Залишити коментар