Image default

У 2021 році Україна буде очолювати Бюджетний комітет Постійного арбітражного суду

Постійний арбітражний суд МЗС України

Голову комітету обирають щорічно із 122 держав-членів арбітражного суду

Посла України в Королівстві Нідерланди Всеволода Ченцова обрано на посаду голови Бюджетного комітету Постійного арбітражного суду на 2021 рік. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ. 

Як зазначається, Постійний арбітражний суд — найстаріша установа у світі для мирного вирішення спорів зі штаб-квартирою у м. Гаага, Нідерланди. За минулий рік під її егідою було розглянуто близько 200 міждержавних, комерційних та інвестиційних спорів. Також суд надає послуги з медіації, примирення та інших мирних засобів вирішення спорів.

Новини за темою: Наступне засідання Ради асоціації Україна-ЄС відбудеться у лютому 2021 року

Щодо бюджетного комітету, то він відповідає за фінансову політику та бюджетні аспекти роботи суду. До його складу входять усі 122 держави-члени арбітражного суду, а голову обирають щорічно.

Також у МЗС пояснили, до обов’язків голови комітету входять, зокрема, координація засідань, проведення консультацій з державами-членами, підготовка офіційних документів у взаємодії з бюро суду.

Новини за темою: Україна підтримала нові санкції ЄС за порушення прав людини. Деталі

Нагадаємо, раніше заступник міністра закордонних справ України та керівник української групи переговорників із Іраном Євгеній Єнін заявив, що Україна планує звертатися у Міжнародний суд Організації Об’єднаних Націй щодо збитого в Ірані літака «Міжнародних авіаліній України», якщо переговорні можливості з Іраном будуть вичерпані.

Джерело

Залишити коментар