Image default

Введення миротворців на Донбас: Резніков розповів, що допоможе в реалізації «Мінська»

Олексій Резніков Фото з відкритих джерел

До миротворчої місії повинні увійти ті, кому довіряють Україна і Росія

В Україні розглядає введення миротворців на Донбас як один з варіантів реалізації Мінських угод, однак при цьому мандат такої місії повинен бути погоджений сторонами переговорів. Про це повідомив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Реніков в інтерв’ю ТСН. 

Зазначається, що введення миротворців на Донбас не є планом «Б» щодо врегулювання конфлікту, однак це може допомогти зрушити процес. 

«Миротворці — це один з варіантів рішення в тому числі базової моделі Мінських домовленостей», — пояснив Олексій Резніков.

Новини за темою: Арестович пояснив, чому не обговорюється введення миротворців ООН на Донбас

За його словами, миротворча місія повинна контролювати і забезпечувати безпеку в «гарячій точці». Однак, в Мінських угодах йдеться лише про моніторинг ОБСЄ без миротворчого мандата. Таким чином введення місії може відбутися за умови, що д її складу увійдуть ті, кому довіряють як Україна, так і Росія. 

«Яка це може бути місія? Або це мандат Ради безпеки ООН, або ОБСЄ … Це питання, знову ж таки, переговорів і домовленостей. Є досить успішний приклад 25 років тому в Хорватії, коли в районі міста Вуковар на кордоні з Сербією була місія якраз з мандатом Ради безпеки ООН, яка 1,5 року забезпечувала перехідний період, після чого були проведені місцеві вибори», — додав Олексій Резніков.

Новини за темою: Тейлор назвав введення миротворців на Донбасі «шансом для врегулювання ситуації»

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що «нормандський» та «мінський формати» ще до кінця не вичерпані, а тому Київ продовжує переговори, спрямовані на вирішення конфлікту.

Джерело

Залишити коментар