Image default

Вимоги неспівмірні з коштами, які Україна отримує у кредит, – Решмеділова

Телеканал ZIK

Називати кредити допомогою не слід, наголосила політолог

Вимоги до України досить часто неспівмірні з тими коштами, які надаються – ще й у кредит, і виходить, що українці постійно закладають свою країну під заставу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявила політолог, аналітик Фонду громадської дипломатії Олександра Решмеділова.

Експерт наголосила, що кредити називати допомогою не слід: допомога передбачає безоплатну основу, а ось кредити доведеться погашати власними кровно заробленими коштами. Вона звернула увагу на те, як кредити ставлять українську економіку у щораз більшу залежність.

«Умовно, транш від траншу, ми все одно нікуди не діваємося і немає динаміки, щоб ми могли з цієї кредитної голки зіскочити», – зазначила Олександра Решмеділова.

Політолог продовжила: «Зрозуміло, що гроші європейські, тут дещо інакше, добре, що вони надходять, але, з іншого боку, ми бачимо, що все більше і більше різних вимог лунає. І ці вимоги досить часто неспівмірні з тими коштами, які надаються ще й у кредит. Тобто ми постійно, чесно кажучи, під заставу закладаємо країну, і з року в рік ми бачимо і з огляду на бюджет, і з інших моментів, що економіка не міцніє».

Новини за темою: МВФ сприймає Україну як сировинну колонію, – політолог

Олександра Решмеділова застерегла, що за таких умов економіка постійно буде слабкою і перебуватиме у залежності. 

Нагадаємо, 17 листопада президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою та запевнив, що Україна виконала всі умови для перегляду програми з Міжнародним валютним фондом. 

Однак Крісталіна Георгієва пізніше заявила, що для перегляду програми співпраці фонду з Україною необхідне «повне узгодження дій».

Слід зазначити, що 8 грудня під будівлею Кабінету міністрів у Києві відбулася акція противників співпраці України та Міжнародного валютного фонду.

Джерело

Залишити коментар