Image default

Віктор Медведчук: Зниження ціни на газ для населення з 1 лютого — це цинічна і брехлива маніпуляція влади

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Народний депутат, голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук заявив, що зниження ціни на газ для населення з 1 лютого – це цинічна і брехлива маніпуляція влади. Про це повідомляє пресслужба політсили.

Далі подаємо текст заяви дослівно:

Намагаючись хоч якось пом’якшити наростаюче народне невдоволення, влада Зеленського як і раніше відстоює інтереси олігархів, виконує забаганки МВФ, діє на догоду вимогам зовнішнього управління Україною, реалізує все той же злочинний курс на підвищення тарифів.

Уряд пропонує запровадити в Україні з 1 лютого 2021 року для всіх побутових споживачів державне регулювання цін на газ на період карантину або до кінця опалювального сезону. Пропонована ціна – 6,999 грн за кубометр (без розподілу). Однак, з урахуванням встановлених раніше НКРЕКП тарифів на розподіл газу, кінцева ціна на газ для населення складе в середньому по країні 8813,57 грн за тисячу кубометрів. А значить, ні про яке заявлене 30%-ве зниження і мови бути не може. З чого випливає, що влада не має наміру зменшувати тарифи до економічно обґрунтованих.

Показово, що, декларуючи тимчасові поступки на період до кінця карантину/опалювального сезону в питанні продажу українського газу, що видобувається на території нашої країни, завдяки вирахуванню витрат на транспортування з німецького газового хабу в Україну (що звучить смішно), «слуги» олігархів не мають наміру переглядати вже збільшені з січня нинішнього року тарифи на холодне і гаряче водопостачання, опалення, а також повернення пільгового тарифу на постачання електроенергії, що діяв до його підвищення.

Непосильні тарифи по-українськи — це коли рівень оплати комунальних платежів протягом лише листопада 2020 року (старт опалювального періоду) обвалився, а заборгованість зросла на 10 млрд грн (до 66,1 млрд грн). У цих умовах Кабмін рапортує, що забезпечив субсидіями 3,1 млн домогосподарств, причому середній розмір субсидії – 1600 грн. Нагадаю прем’єру, що в попередні роки кількість сімей-субсидіантів становила 6,6 млн, а сума, що виділяється на субсидії, – 71,0 млрд грн (сьогодні — тільки 36,6 млрд грн). Саме на тлі зниження рівня платежів за газ та опалення до 39,3% і 27,3% відповідно влада остаточно затягує тарифний зашморг. А значить, люди для неї не в рахунок. Зеленський і його команда керуються виключно інтересами олігархів і своїх іноземних господарів.

Нагадаю реформаторам Порошенка-Зеленського, які намагаються протягом останніх семи років забезпечити «ринкові ціни» на енергоносії в умовах дикої монополізації енергетичного ринку, що починати потрібно з істотного підвищення доходів, встановлюючи їх на рівні європейських. Реалізуючи в Україні злочинні формули для грабежу населення шляхом застосування схем з купівлі природного газу через «Дюссельдорф+», а також вугілля через «Роттердам+», влада забуває, що рівень мінімальної заробітної плати в цих країнах більш ніж в десять разів перевищує вітчизняний, втім, як і рівень доходів громадян в цілому. Саме тому уряд, який цинічно обманює своїх громадян, має бути відправлений у відставку.

Джерело

Залишити коментар