Image default

Віктор Медведчук: Новий виток тарифного геноциду в Україні з боку влади загрожує соціальним вибухом

Голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук Фото:»Опозиційна платформа — За життя»

Новий виток тарифного геноциду в Україні з боку влади загрожує соціальним вибухом. Про це йдеться в заяві голови політради партії «Опозиційна платформа — За життя», народного депутата Віктора Медведчука.

Наводимо її текст дослівно:

З 1 січня 2021 року влада Зеленського встановила нові ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги – рекордно високі в історії країни.

Перше: ціна на газ для населення з урахуванням доставки зросла до 10783 грн за тисячу кубометрів (в середньому по країні). Це на 26,1% більше показника листопада 2018 року (8548,92 грн за тисячу кубометрів) і на 1386% більше показника кінця 2013 року (725,4 грн за тисячу кубометрів).

Варто відзначити, що зростання цін на газ відбувається на тлі істотного зниження світових цін на блакитне паливо. Якщо в листопаді 2018 року середня митна вартість імпортованого Україною газу становила $339,2 за тисячу кубометрів, то в листопаді 2020-го вона знизилася на 46,2% – до $182,5 за тисячу кубометрів. Висновок: на сьогодні в країні не існує економічних передумов навіть для найменшого підвищення цін на блакитне паливо.

Навпаки, за нашими розрахунками, ціна на газ для населення повинна бути знижена еквівалентно зниженню вартості імпортованого газу. А якщо враховувати той факт, що підприємство групи «Нафтогаз» АТ «Укргазвидобування» видобуло в 2019 році 14,9 млрд кубометрів газу (70,9% від загального обсягу видобутку в Україні) при річному обсязі споживання населенням і ТКЕ 15,4 млрд кубометрів, вартість газу повинна бути знижена до рівня його собівартості.

Друге: згідно з постановами Кабміну № 483 та № 1325 з 1 січня 2021 року встановлено фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт·год., паралельно скасовано правило визначення пільгової ціни на електричну енергію залежно від обсягу споживання (до 100 кВт·год). Це в першу чергу вдарить по найбільш незахищеним верствам населення, зокрема по одиноким пенсіонерам. Саме для них Зе–уряд підвищив тариф на електроенергію за фактом на 86,7% — з 0,9 до 1,68 грн/кВт·год.

Третє: підвищення НКРЕКП тарифу на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в ряді міст. Наприклад, у столиці та інших великих містах тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення зріс на 25,7% – з 21,756 до 27,35 грн за кубометр.

Четверте: підвищення НКРЕКП тарифу на виробництво теплової енергії для населення в 2021 році по цілому ряду регіонів становить до 49,7%. А значить, підвищення тарифів на опалення та гаряче водопостачання, яке, за оцінками експертів, може скласти до 30%, – питання найближчого майбутнього.

У середньому за 7 років тарифного геноциду від Порошенка – Зеленського тарифи на житлово-комунальні послуги (на прикладі міста Києва) зросли на 871%, зокрема: ціна на газ – на 1313%, опалення – на 1223%, електроенергія – на 500%, водопостачання та водовідведення – на 760%, централізоване водопостачання гарячою водою – на 559%. В результаті заборгованість населення в Україні за послуги ЖКГ в 2014-2020 роках зросла на 446% – з 12,1 млрд грн (у 2013 році) до 66,1 млрд грн (на 30 листопада 2020 року). Тільки за листопад 2020-го заборгованість населення по комунальних платежах збільшилася на 10 млрд грн, а рівень платежів знизився до 52,4%.

Новий виток зростання тарифів з січня 2021 року створює всі підстави для поглиблення і без того важкого економічного і соціального становища в країні. З одного боку, збільшення витрат домогосподарств на комунальні платежі призведе до істотного скорочення споживання інших товарів і послуг на внутрішньому споживчому ринку. Це в свою чергу зумовить зниження їх виробництва, падіння в суміжних галузях і транспорті, скорочення реальних доходів населення, збільшення заборгованості із заробітної плати, зменшення бази оподаткування і збільшення і без того величезного дефіциту бюджету. З іншого боку, маючи економічно необґрунтовані і злочинно завищені ціни на енергоносії, вітчизняні товаровиробники будуть втрачати свою конкурентоспроможність на зовнішніх ринках, що призведе до зниження обсягів експортованих товарів і падіння рівня виробництва в цілому.

Як бачимо, Зе-влада відверто перейшла до нового етапу тарифного геноциду населення України. Все це відбувається на тлі істотного зменшення суми, передбаченої в держбюджеті на пільги та житлові субсидії в 2021 році, – до 36,6 млрд грн. У підсумку криза масових неплатежів і різке зростання соціальної напруженості в країні неминучі.

Отримавши на початку лютого нові платіжки за послуги ЖКГ, українці опиняться перед дилемою: оплачувати їх і залишати сім’ї без необхідних продуктів харчування і ліків або перейти до протистояння з владою. Яку форму може прийняти цей протест — поки невідомо, але не варто так випробовувати терпіння народу. Наслідки можуть стати незворотними…

Джерело

Залишити коментар