Image default

Від різкого зростання долара владу рятують лише карантин і низька економічна активність людей, – «Пропозиція»

Дмитро Биков Партія «Пропозиція»

Скільки б прем’єр-міністр не називав бюджет «збалансованим» – це не змінить того, що в наступному році, як і в цьому, там будуть сяяти дірки, а купівельна спроможність людей буде падати. Про це заявив фінансист, представник партії «Пропозиція» Дмитро Биков, передає пресслужба політсили.

«Жоден український держбюджет не був збалансованим, якщо є дефіцит – це уже не збалансовано. Так, дефіцит дещо скоротили, але він все одно надто високий. Всі рекомендації з бюджетного планування у цивілізованих країнах говорять, що дефіцит не може бути вище 3% на рік від ВВП, і всі, крім нас, намагаються цього дотримуватися. В нашому ж «збалансованому» бюджеті дефіцит 5,5%», – каже Дмитро Биков.

За його словами, уряд розраховує покрити дефіцит за рахунок трьох речей – кредиту МВФ, продажу облігацій внутрішньої і зовнішньої державної позики. Але ставка на це досить ілюзорна.

«За цей рік роботу із залучення зовнішньої позики по державних облігаціях Мінфін провалив. Це уже показує, наскільки слабка команда там працює. Також провалено роботу з МВФ. З 10 структурних «маяків» виконано лише 4, а уже нашаровуються нові вимоги. Це віддаляє нас від отримання траншу», – говорить Дмитро Биков.

Він підкреслив, що аби домовитися з МВФ, треба вирішити конституційну кризу і повернути антикорупційним органам ваговий вплив, а влада це робити не хоче.

«Не знаю, свідомо чи ні нас втягнули у цю конституційну кризу. Якщо свідомо – то це якийсь план і точно не на користь України. Якщо ні, то це банальна некомпетентність. Мій прогноз, що вони будуть тягнути час і випрошувати кошти, виконуючи по 1-2 «маяки», – говорить Дмитро Биков.

Що ж до продажу облігацій внутрішньої позики, то вони тільки провокують зростання інфляції.

«Уже зараз прихований дефіцит бюджету складає 150 млрд грн. Влада придумала легальну схему, як покривати дефіцит бюджету за рахунок емісії. Вони друкують кошти і пускають їх на рефінансування банків, а далі Мінфін домовляється з банками, щоб вони купували облігації. Так вони покриють за рахунок цього 70-80% захищених статей – зарплати, соцвиплати. Але від переставлення доданків сума не змінюється – емісія є емісія, і надруковані кошти тиснуть на ринок», – каже Дмитро Биков.

За словами Дмитра, за цей рік приріст грошової маси склав плюс 8% і це дуже багато.

«Зараз від різкого зростання долара рятують лише карантин і низька економічна активність. У людей просто немає коштів, щоб скуповувати долари і чинити сильний тиск на готівковому ринку, а компанії просто притримують гроші», – каже Дмитро Биков. 

Втім, на думку фінансиста, від зростання цін це не врятує, і яку б інфляцію не «намалювали» у статистиці, реальна купівельна спроможність людей сильно впаде.

«У нас інфляцію намагаються статистично приховати. Усе питання в тому, як рахувати. Приміром, у США інфляцію рахують по витратах на одні і ті ж продукти конкретних визначених сімей у кожному штаті. Вони здають у відділ статистики свої чеки протягом року. У нас же статистика – суцільна  маніпуляції влади. Наче і взяли програму, яка діє в Європі, але заганяють туди ціни не ринкові, а з комунальних і державних магазинів,  де ціни регулюються державою і яких уже насправді дуже мало. Тому цифри у нас зі стелі і вони не відображають реального зростання витрат людей», – говорить Дмитро Биков.

Розраховувати на економічне зростання в нинішніх умовах також не доводиться, і головна проблема не тільки в кризі, але й у провальній економічній політиці влади.

«Уже є інформація, що підприємствам з експортних операцій не буде відшкодовано ПДВ. Тобто у бізнесу забирають обігові кошти, мовляв, колись повернемо. Як показує досвід – не повернуть, це знову ж таки практика Януковича, воно і не дивно, адже у Мінфін повернулись чиновники його часів. Вони провертають з економікою країни те саме, що було і тоді. Ні про яке покращення  інвестиційного клімату та зростання економіки в таких умовах йтися не може», – каже Дмитро Биков.

Источник

Залишити коментар