Image default

Верховний суд Південної Кореї затвердив 22-річне ув’язнення для колишнього президента країни

Колишній президент Південної Кореї Пак Кин Хє Фото з відкритих джерел

Розгляд справи тривав з 2017 року

Верховний суд Південної Кореї залишив в силі вирок колишньому президенту країни Пак Кин Хє, якій доведеться провести 22 роки у в’язниці за вчинення низки злочинів на посту глави країни.  Про це повідомляє DW. 

Згідно з повідомленням, під час слухань було розглянуто апеляцію прокуратури на постанову з липня 2020 року, відповідно до якого термін покарання слід було скоротити.

Із 22 років ув’язнення два роки експрезиденту доведеться провести у в’язниці за незаконне втручання в процес висунення кандидатів на пост глави держави від Об’єднаної партії майбутнього («Сенурі»)

Також суд залишив в силі призначений Пак Кин Хє грошовий штраф в розмірі до 18 млрд вон (13 млн євро), але зняв з неї частину раніше пред’явлених звинувачень.

Новини за темою: Південна Корея готується запровадити безкоштовне вакцинування проти коронавірусу

Як зазначається, у березні 2017 року Пак Кин Хє за рішенням Конституційного суду була відсторонена від влади, достроково зміщена з посади президента, а потім арештована.

Загалом їй було пред’явлено звинувачення за 18 пунктами, зокрема в передачі секретної державної інформації сторонній особі, зловживанні службовим становищем, здирництві та корупції.

Потім Апеляційний суд збільшив термін тюремного ув’язнення до 30 років. Згодом вирок переглядали ще кілька разів. Цього разу Верховний суд в Сеулі поставив крапку у справі, оскільки його вердикт остаточний і не підлягає перегляду.

Новини за темою: Іран затримав у Перській затоці танкер під прапором Південної Кореї

Нагадаємо, у ніч на понеділок, 11 січня, лідера Північної Кореї Кім Чен Ина обрали на пост генерального секретаря правлячої Трудової партії (ТПК) КНДР. 

Джерело

Залишити коментар