Image default

Верховна Рада заборонила продаж електронних сигарет неповнолітнім українцям

Зала засідань Верховної Ради України — депутати IX скликання

president.gov.ua

Законопроєкт підтримали 309 депутатів

Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №3628 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері продажу дітям електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах». Відповідна інформація розміщена на сайті парламенту. 

Як зазначається, закон забороняє продаж електронних сигарет особам, які не досягли 18 років, на рівні з традиційними тютюновими виробами. Також до другого читання в документ внесли ще й пункт про заборону на продаж громадянам до 18 років тютюновмісних виробів для електричного нагріву.

Новини за темою: Рада відправила на доопрацювання законопроєкт президента про «інвестиційних нянь»

Закон передбачає, що це вироби з вмістом промислово обробленого тютюну, не призначені для куріння, нюхання, смоктання чи жування, що використовуються для генерування аерозолю шляхом нагрівання тютюну електричним підігрівачем з електронним управлінням до температури, при якій не відбувається процесу горіння (згоряння) виробу і виділення тютюнового диму.

Новини за темою: Рада розблокувала отримання €100 мільйонів кредиту від Польщі

Як зазначається, за порушення правил торгівлі тютюновими виробами, електронними сигаретами і рідинами, використовуваними в них, тютюновмісними виробами для електричного нагріву закон передбачає штраф від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6800 — 13600 гривень).

При порушенні закону особою, яку протягом року штрафували за аналогічне порушення, на неї чекає адмінстягнення у розмірі від 800 до 1400 таких мінімумів (13 600 — 23 800 гривень) з конфіскацією предметів торгівлі.

Новини за темою: ВРУ відтермінувала введення обов’язкових касових апаратів для ФОПів

Нагадаємо, раніше комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підготував обмеження щодо реклами, продажу та вживання бездимних девайсів, які зрівняють їх із сигаретами.

Обмеження буде запроваджено в разі затвердження законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» № 4358. 

Источник

Залишити коментар