Image default

Венеціанська комісія ухвалить рішення щодо КСУ наступного тижня

Фото з відкритих джерел

Венеціанська комісія планує схвалити терміновий висновок щодо реформи Конституційного суду

Венеціанська комісія розгляне прохання президента України Володимира Зеленського щодо оцінки наслідків рішення Конституційного суду для антикорупційної системи в країні. Рішення планують ухвалити на засіданні 11 грудня. Про це йдеться в порядку денному пленарної сесії, який опубліковано на сайті Венеціанської комісії.

Як зазначається, комісія планує схвалити терміновий спільний висновок щодо стану української антикорупційної системи, а також терміновий висновок щодо реформи Конституційного суду України.

Також Венеціанська комісія планує провести обмін думками щодо майбутніх реформ з українськими представниками.

Розгляд українського питання, скоріш за все, відбудеться з 11:30 до 12:00 за місцевим часом (з 10:30 до 11:00 за Києвом).

Новини за темою: Слід діяти політико-правовими методами: Веніславський розповів про нараду у президента щодо КСУ

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері 29 жовтня Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Того ж 29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Своєю чергою, 3 листопада, голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо запропонував президенту Володимиру Зеленському експертизу Комісії щодо виходу з конституційної кризи в Україні.

Источник

Залишити коментар