Image default

«Венеціанка» не підтримала рішення КСУ та виступила за декларації для суддів

Фото з відкритих джерел

Натомість тиск на суддів через декларації не має вести на припинення цього механізму

Венеційська комісія вважає, що національним законодавством має врегульовуватись питання перевірки декларації суддів. Останнє є поширеною міжнародною практикою. Про це йдеться у відповіді комісії на запит президента Володимира Зеленського, передає «Укрінформ». 

«Відтак, чи створювати, або ні, спеціальний правовий механізм перевірки декларацій суддів – це не приписується міжнародними стандартами. І попередня модель, коли декларації суддів та інших державних службовців перевірялися одним органом, є широко поширеною у регіоні. Це означає, що вибір найбільш відповідного варіанту лежить за національним законодавством», — зазначили там.

У комісії також підкреслили, що в Конституції України не вказується, який саме орган має перевіряти декларацій чиновників. 

«Венеціанка» також згадала, що судді КС вважають перевірку декларацій тиском на них.

«Цей аргумент, однак, не веде до необхідності припинення нині існуючого механізму перевірки декларацій, але, натомість, вказує на необхідність забезпечення відповідних гарантів проти зловживань», – йдеться у відповіді. 

Експерти вважають, що один із можливих варіантів вирішення ситуації є перевірка статків суддів з боку Вищої кваліфікаційної комісії суддів. 

Новини за темою: Зеленський не має права погрожувати ВРУ розпуском, це порушення Конституції, – Суслов про можливу відставку КСУ

Раніше повідомлялося, що голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо запропонував президенту Володимиру Зеленському експертизу Комісії щодо виходу з конституційної кризи в Україні.

Джерело

Залишити коментар