Image default

В Україну не пустили угорського топ-урядовця, відповідального за Закарпаття

Іштван Грежа. Фото: eurointegration.com.ua

В Угорщині знали, що йому заборонено в’їзд до України

Українські прикордонники розвернули на кордоні угорського політика Іштвана Грежу, якому заборонено в’їзд в Україну через втручання угорського уряду в місцеві вибори. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на джерела.

Зокрема, у вівторок вранці Грежа прибув на пункт пропуску «Лужанка» в Закарпатській області, де прикордонники проінформували його про заборону на в’їзд і не дозволили перетнути кордон. КПП «Берегшурань-Лужанка» є найближчим до Берегова — міста з найчисельнішою угорською громадою в Україні.

За інформацією видання, українська сторона знала про запланований візит: Будапешт напередодні відправив ноту, у якій «поінформував» Україну про запланований візит Грежі. Втім, в Угорщині з неофіційних джерел знали, що цьому посадовцю віднедавна заборонений в’їзд до країни — інформація про це була відома навіть в експертних колах. Тому, певно, угорці передбачали його недопуск на кордоні.  

Після близько годинного очікування посадовець повернувся до Угорщини. Офіційних заяв сторін наразі не надходило. 

Іштван Грежа — уповноважений угорського міністра, відповідальний за розвиток співпраці між областю Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаттям.

Новини за темою: Кулеба домовився із Сіярто «перегорнути сторінку» з дипломатичними скандалами

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що епізод з втручанням Угорщини в місцеві вибори слід залишити в минулому, а натомість повернутися до двосторонніх переговорів.

Источник

Залишити коментар