Image default

В Україні посилять моніторинг можливої появи коронавірусу в норок

Норка Фото з відкритих джерел

Громадян запевняють, що про вбивства тварин чи корупційні перевірки не йдеться

В Україні найближчим часом буде посилено моніторинг ситуації щодо можливої появи коронавірусної хвороби COVID-19 у норок. Про це повідомила очільниця Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, передає «Урядовий портал».

Зазначається, що незабаром має відбутися нарада з представниками профільних асоціацій та бізнесу. Також буде організовано активний моніторинг щодо можливої захворюваності тварин на фермах.

Водночас в Держпродспоживслужбі повідомили, що про вбивства тварин не йдеться. «Звертаюся до всіх: мова не йде про масові вбивства звірів, закриття ферм чи корупційні перевірки. Ніхто не буде створювати проблеми там, де їх нема. Але держава має контролювати ситуацію», – висловилася Магалецька.

За словами чиновниці, моніторинг і лабораторні дослідження норок – це питання не тільки національної безпеки і здоров’я людей в Україні, але й усього людства. «Вірус смертельно небезпечний, він мутує і все в більшій кількості країн виникають проблеми із цими тваринами, – зазначила очільниця Держпродспоживслужби.

Новини за темою: ВООЗ заявила про виявлення коронавірусу в норок у шести країнах світу

Раніше повідомлялося, що в Данії тіла вбитих через пандемію норок, піднялися з-під землі, оскільки в їхніх тушках накопичилися гази, які виштовхнули їх нагору. Піщаний ґрунт, те поховали тварин, виявився занадто легким, тому глибини могил не вистачило. 

Источник

Залишити коментар