Image default

В Україні оцінили шкоду від енергокризи Європи

Фото: Укринформ Герман Галущенко

Через зростання цін на газ в Європі в Україні скоротилося виробництво електроенергії. Компенсувати мають намір за допомогою АЕС.

Енергетична криза в Європі через високі ціни на газ вплинула на виробництво електроенергії в Україні. Про це повідомив глава Міненерго Герман Галущенко в ході години запитань до уряду у Верховній Раді в п’ятницю, 8 жовтня.

Він нагадав, що днями ціна на енергетичне вугілля вперше в історії досягла 300 доларів за тонну, а ціни на газ зросли майже до 2000 доларів за тисячу кубометрів. Через це ціна на електроенергію в сусідніх країнах зросла в чотири рази до 10-12 гривень за кВт-год в еквіваленті.

«Це питання і політичного тиску, це питання і Північного потоку-2, це питання Турецького потоку, всього того, що відбувається, коли газ використовується не як товар, а як зброя», — сказав Галущенко.

Він заявив, що через зростання цін на газ «ми втратили виробників електроенергії з газу». «Це втрата 3000 мВт встановленої потужності», — уточнив міністр.

Дефіцит в електроенергії буде покриватися за рахунок атомних станцій.

Зазначимо, сьогодні газ в Європі торгується в районі 1200 доларів за тисячу кубометрів. А ще позавчора вранці ціна на газ наближалася до 1940 доларів.

Джерело

Залишити коментар