Image default

В СБУ розповіли, за що відкрито 99 кримінальних проваджень щодо COVID-19

В СБУ розповіли, що на Харківщині викрито протиправну схему із закупівлі апаратів ШВЛ за значно завищеними цінами. Оборудки на бюджетних коштах, виділених на боротьбу з коронавірусом, викриті по всій Україні.

99 кримінальних проваджень за весь період COVID-19

Пресцентр Служби безпеки офіційно повідомив, що за весь період поширення коронавірусної інфекції COVID-19 за матеріалами СБУ зареєстровані 99 кримінальних проваджень стосовно злочинів і зловживань на пандемії.

За словами представників відомства, ці провадження відкриті різними правоохоронними органами за результатами контррозвідувальних заходів спецслужби. Окрім того, наголошується, що в межах розслідувань оголошено 23 повідомлення про підозру.

8 мільйонів гривень

Наприклад, у Черкасах Служба безпеки викрила протиправний механізм розкрадання бюджетних коштів, виділених на боротьбу з пандемією. Керівниця одного з медзакладів міста підписала низку договорів зі столичною компанією на закупівлю засобів індивідуального захисту та протиепідеміологічних засобів на загальну суму 8 мільйонів гривень. Але вартість придбаного асортименту була суттєво завищена, на деякі позиції – вдвічі.

35 тисяч підробних експрес-тестів

СБУ задокументувано протиправну діяльність посадовців держустанови «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України», причетних до придбання 35 тисяч неякісних експрес-тестів для діагностики COVID-19 молекулярно-генетичним методом. Наразі триває досудове слідство.

10 мільйонів

Ще 13 кримінальних проваджень розпочали через будівництва та ремонт приймальних відділень лікарень. Серед іншого, мова йде про привласнення бюджетних коштів під час капітального ремонту приймальних відділень за завищеними цінами на суму понад 10 млн грн.

Кисень і ШВЛ

Також, за даними СБУ, 11 справ стосуються забезпечення лікарень киснем та закупівель апаратів ШВЛ. Вказано, що зі всіх фігурантів подібних справ чотирьом повідомили про підозру щодо зловживань під час закупівлі ШВЛ.

Відкат з ШВЛ

Так, у Харківській області викрито протиправну схему із закупівлі апаратів ШВЛ за значно завищеними цінами. Зловмисники, використовуючи фіктивне підприємство та за підтримки посадовців, поставили до опорної лікарні апарати ШВЛ на загальну суму понад 10 млн грн. Вказано, що вартість була завищена фактично в 3 рази.

7 вироків й 5 років

Наразі у вказаних провадженнях вже винесено 7 вироків суду. Зокрема, за матеріалами Служби безпеки України районний суд на Волині визнав колишнього директора комерційної структури винним у виготовленні, зберіганні та збуті фальсифікованого антисептику. Йому призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з відстрочкою відбування на 2 роки.

«Кіберфахівці Служби припинили діяльність понад 450 інтернет-агітаторів, які продукували відповідний контент і дестабілізували ситуацію в країні. 40 з них координували з РФ, тож їхня діяльність розслідується у межах кримінальних проваджень за статтями 109, 110 Кримінального кодексу України. Пік поширення фейків і панічних настроїв спостерігався на початку карантинних заходів», – зазначили у відомстві.

Станом на 9 грудня, за час пандемії COVID-19 в Україні захворіли 845 299 людей, одужали – 451 115, померли – 14 217.

Джерело: Пресцентр СБУ

Залишити коментар