Image default

В ООН закликали країни оголосити «надзвичайний стан клімату»

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Фото: EPA/PETER SCHNEIDER

Країни повинні скоротити викиди парникових газів в атмосферу до нуля

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй (ООН) Антоніу Гутерріш закликав усі країни світу оголосити «надзвичайний стан клімату». Про це він повідомив під час онлайн-саміту з нагоди п’ятої річниці Паризької кліматичної угоди, передає Радіо Свобода. 

Гутерріш наголосив, що надзвичайний стан у світі повинен тривати до тих пір, поки не буде досягнуто нейтральність вуглецю. При цьому викиди парникових газів в атмосферу повинні скоротитися до нуля. 

Зазначається, що у саміті взяли участь лідери з понад 70 країн світу, які обговорили плани боротьби з глобальним потеплінням. Зокрема, Німеччина пообіцяла виділити понад 600 мільйонів доларів на підтримку глобальних зусиль по боротьбі зі зміною клімату. Водночас Китай пообіцяв скоротити викиди на 65 відсотків до 2030 року порівняно з рівнем 2005 року.

Новини за темою: Шмигаль заявив, що через 50 років Україна відмовиться від вугілля, нафти і газу

До слова, Паризька кліматична угода була підписана у 2015 році. Документ зобов’язав учасників вжити заходів у спробі обмежити підвищення глобальної температури в рамках 2 градусів за Цельсієм. Однак, в ООН попередили, що температура Землі в цьому столітті може зрости на понад 3 градуси.

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив про плани значно зменшити кількість викидів парникових газів до 2030 року, щоб країна в результаті відмовитися від вугілля заради порятунку клімату.

Джерело

Залишити коментар