Image default

В Офісі президента назвали пріоритети дипломатичної роботи на 2021 рік

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква Фото з відкритих джерел

Найголовнішим пріоритетом є збереження та зміцнення міжнародної підтримки України

У 2021 році основними пріоритетами дипломатичної роботи України є питання встановлення миру на Донбасі, повернення Криму під контроль української влади та активізація держави як міжнародного гравця. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента України, дипломатичний радник Президента Ігор Жовква у статті виданню Дзеркало тижня.

За його словами, збереження та зміцнення міжнародної підтримки України є пріоритетом номер один.

«Через розвиток активного двостороннього співробітництва зі стратегічними партнерами — США, Великою Британією, Німеччиною, Францією, Канадою, Польщею, Литвою, Азербайджаном — ми працюватимемо над тим, аби Україна завжди мала у своєму арсеналі вдосталь зовнішніх інструментів та засобів для впевненого долання світових викликів», — додав радник президента.

Також Ігор Жовква запевнив, що робота над реалізацією домовленостей лідерів «нормандської четвірки» в Парижі триватиме. Крім того, на 2021 рік заплановано проведення наступного саміту в нормандському форматі. За попередньою інформацією, стратегічним завданням зустрічі буде обговорення встановлення миру на Донбасі «на українських умовах». Жовква наголосив, що Україна у цьому питанні розраховує на підтримку Німеччини та Франції.  

Новини за темою: Кулеба: Тема Криму має бути пекельною для Росії, і ми її такою зробимо

Ще одним ключовим пунктом є встановлення миру на Донбасі. Для цього Україна планує надалі зберегти перемир’я, активізувати роботу ТКГ, а також провести подальші обміни утримуваними. Крім цього, заплановано відкриття нових КПВВ, розведення сил і засобів, реалізація оновленого плану розмінування, а також забезпечення доступу МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб.

За словами Жовкви, Україна також працюватиме над посиленням міжнародного тиску на Росію для виконання нею своїх зобов’язань. Радник підкреслив, що санкції повинні зберігатися до повного відновлення статус-кво.

Крім цього, у 2021 році очікуються перші зрушення у питанні повернення Криму. 

Новини за темою: Кулеба: Тема Криму має бути пекельною для Росії, і ми її такою зробимо

«Торік питання Криму було повернуте в міжнародний порядок денний. Це означає, що у 2021 році ми маємо зробити акцент на змістовній праці. Важливими стануть результати саміту лідерів держав-партнерів на підтримку міжнародного формату Кримської платформи, який готуємося провести в Україні влітку 2021 року», — зазначив Ігор Жовква. 

Нагадаємо, нещодавно у Міністерстві закордонних справ України назвали основні пріоритети в роботі Кримської платформи. Серед них — питання безпеки, ефективності санкцій, захисту прав людини, подолання негативного впливу на економіку тощо.

Джерело

Залишити коментар