Image default

В Європі вперше судитимуть дипломата з Ірану за тероризм

Прапор Європейського союзу Фото з відкритих джерел

Це перший випадок, коли країна ЄС притягнула до суду іранську офіційну особу за тероризм

Іранський дипломат і троє інших іранців 27 листопада постануть перед судом бельгійського Антверпена за звинуваченням в плануванні вибуху на мітингу опозиційної іранської групи у Франції в 2018 році. Про це повідомляє Reuters.

Зокрема, бельгійська прокуратура звинуватила віденського дипломата Ассадолу Ассаді і трьох інших осіб у плануванні нападу на мітинг Національної ради опору Ірану (NCRI) в Парижі. З програмною промовою мітингу виступив адвокат президента США Дональда Трампа Руді Джуліані.

Ассаді був третім радником в посольстві Ірану в Відні. Французькі офіційні особи заявили, що він відповідав за розвідку в південній Європі і діяв за наказом Тегерана.

Новини за темою: Трамп хотів атакувати ядерний об’єкт в Ірані, але в останній момент його відмовили, — ЗМІ

Втім, Тегеран неодноразово відхиляв звинувачення, називаючи звинувачення в нападі неправдивими з боку NCRI, яку він вважає терористичною групою.

Ассаді ніяк не прокоментував звинувачення. Його адвокат сказав, що Ассаді дасть пояснення на суді. Згідно з поліцейським документом, в березні Ассаді попередив владу про можливі заходи у з боку певних груп, якщо він буде визнаний винним.

Влада заявляє, що атаки вдалося уникнути завдяки скоординованій операції між французькими, німецькими та бельгійськими службами безпеки.

Новини за темою: У Франції оголосили найвищий рівень терористичної загрози

Ассаді був заарештований під час відпустки в Німеччині і переданий Бельгії, де були заарештовані двоє його ймовірних спільників з пів кілограмами вибухової речовини TATP і детонатором.

Згідно з документами, бельгійська влада вважає, що Ассаді доставив вибухівку з Тегерана до Відня комерційним рейсом.

«План атаки був розроблений від імені Ірану і під його керівництвом. Це не була особиста ініціатива Ассаді», — заявив глава служби державної безпеки Бельгії Яак Раес в листі прокурору від 2 лютого 2020 року.

Новини за темою: У Німеччині провели обшуки в трьох містах через віденський теракт

Раніше президент Франції Емманюель Макрон закликав країни переглянути правила роботи Шенгенської зони, що потрібно посилити безпеку країн на тлі загрози тероризму.

Джерело

Залишити коментар