Image default

В Азії знайшли два нові коронавіруси, які є «близькими» родичами SARS-CoV-2

Rhinolophus cornutus Nature Communications

Це перші «родичі» SARS-CoV-2, яких виявили поза межами Китаю

У Японії та Камбоджі науковці виявили в кажанів, які зберігалися в морозильних камерах, два нові коронавіруси, тісно пов’язані з вірусом SARS-CoV-2, що спричинив пандемію. Про це повідомляє Nature. 

Згідно з повідомленням, ці віруси є першими відомими родичами SARS-CoV-2, знайденими за межами Китаю. Така знахідка підтримує гіпотезу Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо тваринного походження пандемії. Існують вагомі свідчення, що SARS-CoV-2 виник у підковикових кажанів, але наразі залишається загадкою, чи передавався він безпосередньо від кажанів людям, чи через проміжного господаря.

Новини за темою: Названо країни, де досі не зафіксовано коронавірусу

Як зазначається, вірус у Камбоджі був знайдений у двох підковикових кажанів Шамеля (Rhinolophus shameli), яких спіймали на півночі країни в 2010 році. Наразі геном вірусу ще не повністю секвенований, також його відкриття не було опубліковано, і це ускладнює встановлення його значення для пандемії.

За словами науковців, якщо вірус дуже тісно пов’язаний з пандемічним вірусом або навіть є його родоначальником, то він може надати важливу інформацію про те, як SARS-CoV-2 передається від кажанів людям, і допомогти встановити походження пандемії. Для цього новий вірус повинен мати понад 97% спільного геному із SARS-CoV-2. 

Новини за темою: У Данії знищили всіх заражених коронавірусом норок

Щодо другого нового вірусу, названого Rc-o319, то його ідентифікували в маленького японського підковикового кажана (Rhinolophus cornutus), спійманого у 2013 році. Цей вірус має 81% спільного геному з SARS-CoV-2. Такий відсоток подібності робить його занадто далеким, щоб дати уявлення про походження пандемії. 

Незалежно від того, що знайде команда науковців у Камбоджі, обидва відкриття захоплюють, оскільки підтверджують, що віруси, тісно пов’язані з SARS-CoV-2, досить поширені у підковикових кажанів і навіть у кажанів, знайдених за межами Китаю.

Новини за темою: Імунітет до коронавірусу може зберігатись роками, — дослідження

Нагадаємо, нещодавно в Сибірському федеральному окрузі Російської Федерації фахівці виявили, що коронавірус SARS-CoV-2, який викликає хворобу COVID-19, піддався частковій мутації. 

 

Джерело

Залишити коментар