Image default

Юрій Бойко: ОПЗЖ відновить мовні права російськомовних українців

Співголова ОПЗЖ Юрій Бойко Пресслужба «Опозиційної платформи – За життя»

В Україні триває політика дискримінації мовних і культурних прав громадян, розпочата ще за часів Порошенка. Зеленський не знайшов у собі сил виконати обіцяне на виборах і став на бік радикалів-ксенофобів. Про це заявив співголова «Опозиційної платформи — За життя» Юрій Бойко, коментуючи журналістам положення мовного закону, що набули чинності з 16 січня.

«Владу мало турбує невдоволення людей і критика з боку міжнародних правозахисних організацій, Венеціанської комісії. Їй усе одно, що такі обмеження порушують конституційні права громадян і збільшують напругу та конфліктність у суспільстві. Зате чиновники отримують ще один привід принижувати людей. Ще одне джерело корупційних доходів. А влада заслужить схвалення націоналістів і радикалів-ксенофобів із партії війни, до яких вона найбільше прислухається», – сказав Юрій Бойко.

Новини за темою: Ілля Кива: Мовний закон — дискримінаційний і прийнятий в порушення Конституції

Він також зазначив, що влада, в дусі Порошенко, блокує роботу Конституційного суду, щоб той не скасував мовне свавілля.

«Наша політична сила ставить перед собою завдання скасувати мовну дискримінацію. Ми внесли в парламент низку законопроєктів, спрямованих на відновлення конституційних прав мільйонів російськомовних українців і представників інших національних громад. Ми доб’ємося їх прийняття», – підкреслив Співголова фракції опозиціонерів.

Юрій Бойко впевнений, що не можна карати людей за їх рідну мову, за ту мову, якою розмовляють у сім’ях.

«Російська мова, мови національних громад – це важлива частина сучасної української культури та сучасного українського суспільства. Єдність різноманітного та багатонаціонального українського народу треба зберігати і зміцнювати. Якщо Зе-команда не може цього зробити, не в змозі через диктат радикалів-ксенофобів, це зробить «Опозиційна платформа — За життя» після перемоги на виборах», – резюмував Співголова партії.

Нагадаємо, з 16 січня 2021 р. почали діяти положення мовного закону, які вводять нові обмеження та штрафи за невикористання української мови у сфері послуг.

Джерело

Залишити коментар