Image default

У 2020 році СБУ викрила 536 корупційних злочинів: кількість корупціонерів серед високопосадовців виросла майже вдвічі

За 2020 рік СБУ знешкодила вдвічі більше ОЗУ: серед діяльності 81 угрупування на першому місці наркобізнес — 30 ОЗУ, на другому — корисливо-насильницькі злочини — 18 ОЗУ.

Про це повідомляє прес-центр СБУ

Службою безпеки викрито 536 корупційних злочинів: вимагання та отримання хабарів, привласнення чи розтрата майна, зловживання впливом, владою чи службовим становищем та інші. Щодо високопосадовців розпочато загалом 90 кримінальних проваджень», – прозвітували в СБУ.

За цей період було засуджено 379 осіб, а 41 представнику криміналітету заборонено в’їзд в Україну.

За статистикою, яку наводить СБУ, організовані злочинні угруповання найчастіше займаються наркобізнесом, рейдерством і насиллям. Наприклад, у цьому «відзначилася» поліція на Дніпропетровщині – одному з відділків так «нарощували показники розкриття злочинів», що катували і шантажували підозрюваних, щоб тільки ті призналися.

Деякі ОЗУ займалися фінансовими чи корупційними оборудками за участі чиновників різних рівнів. Тож серед хабарників і «схемщиків», яких викрила СБУ, було чимало високопосадовців. Так, «данину» збирав голова Кіровоградської облдержадміністрації. Він хотів отримувати 15% відкатів від сум, які по області збирали різні контролюючі органи.

Так, серед найбільш гучних справ: викриття протиправних дій голів Кіровоградської ОДА та Чернігівської РДА, заступника голови Закарпатської облради, двох керівників обласних управлінь Державної архітектурно-будівельної інспекції, начальника одного з регіональних управлінь Держгеокадастру та низки керівників державних підприємств і структурних підрозділів правоохоронних органів. Всі вони стосувалися вимагання та одержання хабарів за різні види преференцій.

У Службі наголошують, що оргзлочинність і корупція є загрозами нацбезпеці.

Залишити коментар