Image default

Треба не урізати функції СБУ, а створити додаткові механізми контролю, — експерт про реформу Служби

Функції Служби безпеки не обов’язково урізати при реформі. Достатньо створити механізми контролю і це вже унеможливить будь-які потенційні зловживання. Про це заявив заступник керівника з питань реформи СБУ Сергій Пунь.
«Існує теорія: більше повноважень – серйозніший контроль. Спеціальну службу не потрібно обмежувати, їй треба дати максимально спроможностей, але створити такий механізм, який не допустить зловживання», – сказав Сергій Пунь.

Тобто сама проблема полягає не в функціях, які будуть в СБУ, а в тому як до них ставитися і реалізовувати.
Говорячи про оптимізацію штату, він заявив, що вона потрібна, але точна цифра ще обговорюється. Сама СБУ хоче зберегти кращих працівників, змінити їхній менталітет і залучати перспективну молодь.

Також він заявив, що завдання спецслужби – попереджувати злочини, а не лише ловити злочинців. І чим непомітніше вона працює, тим краще для суспільства.

Одним із критеріїв ефективності роботи СБУ Пунь назвав саме кількість попереджених злочинів і довіру суспільства. І нагадав, що загрози національній безпеці в Україні відрізняються від європейських. Але навіть європейські спецслужби адаптуються до нових викликів.

Джерело: FB

Залишити коментар