Image default

Суд поновив на посаді обвинуваченого в розстрілі на Майдані беркутівця

Фото: hromadske.ua Шаповалов позбувся посади в листопаді 2015 року

Екс-командир Беркута, якого звинувачували в перевищенні повноважень, що призвели до смерті трьох осіб на Майдані, поновився на посаді в МВС.

  Харківський окружний адміністративний суд поновив на посаді в МВС колишнього командира роти харківського підрозділу Беркут Віктора Шаповалова, якого звинувачували в злочинах проти Майдану. Також суд зобов’язав виплатити йому середню зарплату за час «вимушеного прогулу». Про це йдеться в рішенні Харківського окружного адміністративного суду, оприлюдненому в Єдиному держреєстрі судових рішень.   Суд постановив поновити Шаповалова на посаді командира оперативної роти №2 батальйону поліції громадської безпеки особливого призначення ГУ МВС у Харківській області. Своєї посади він позбувся п’ять років тому.   Суддя порахував, що екс-силовика звільнили незаконно. Суд стягнув на користь Шаповалова середній заробіток з 2015 року «вимушеного прогулу» — 11 297 гривень.  

Суд поновив на посаді обвинуваченого в розстрілі на Майдані беркутівця

Віктор Шаповалов   Рішення може бути оскаржене, але відновити Шаповалова на посаді і виплатити йому компенсацію МВС зобов’язане негайно.   З 2015 по 2019 рік Шаповалов після звільнення з правоохоронних органів перебував під вартою. Рік тому він опинився на волі (за «законом Савченко»). Чоловіка звинувачують у перевищенні влади і службових повноважень, які призвели до смерті трьох постраждалих, і нанесенні тілесних ушкоджень ще більш як сотні учасників Майдану під час протистояння 18 лютого 2014 року в центрі столиці України.   Раніше ми писали, що суд оголосив у міжнародний розшук трьох екс-беркутівців.   Нагадаємо, що суд дозволив спецрозслідування щодо беркутівця, підозрюваного в 48 вбивствах. Екс-беркутівця підозрюють в умисних убивствах 48 майданівців і замахах на умисні вбивства ще 80 осіб 20 лютого 2014 року.  

Джерело

Залишити коментар