Image default

Слід діяти політико-правовими методами: Веніславський розповів про нараду у президента щодо КСУ

Федір Веніславський

Абсолютно легітимного шляху виходу з кризової ситуації не існує, заявив представник президента України у КСУ

Напередодні у президента України Володимира Зеленського відбулася нарада щодо кризи конституційного судочинства в Україні, під час якої окреслили кілька ключових моментів. Проте абсолютно легітимного шляху виходу із кризової ситуації не існує, тож потрібно діяти не лише правовими, а й політико-правовими методами. А ось якими вони будуть, стане відомо на наступному тижні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив представник президента України у Конституційному суді України Федір Веніславський.

«Було чітко визначено кілька ключових моментів. Перший ключовий момент – стаття 366 прим. 1, яка передбачала покарання за брехню у декларації, за недостовірну інформацію у деклараціях буде відновлена. Зараз ідуть дискусії з приводу того, яким чином збалансувати санкцію цієї статті, щоб вона не викликала протидії у народних депутатів, які також будуть голосувати з огляду на свої можливі порушення у деклараціях. Але на цьому тижні ця стаття Кримінального кодексу України буде внесена до парламенту, і я думаю, що на наступному пленарному тижні, з понеділка, вона буде розглянута», – зазначив Федір Веніславський.

Новини за темою: У «Слузі народу» повідомили про розгляд у комітетах двох десятків законопроєктів щодо КСУ

Представник президента України у КСУ продовжив, що ще одним питанням було відновлення законодавства про запобігання корупції.

«Зараз робоча група вже фактично на завершальному етапі, напрацьовується комплексне бачення, яким чином це зробити так, щоб унеможливити у майбутньому визнання його неконституційним. Я думаю, що або на цьому тижні, або на наступному тижні також цей законопроєкт потрапить до парламенту», – зазначив він.

Федір Веніславський назвав, яке ще питання обговорювали під час наради у президента.

«І третє питання – це, власне, КСУ. На сьогодні постійно йдуть дискусії з міжнародними партнерами, у тому числі з Венеційською комісією. Усі визнають, що даний склад КСУ, щонайменше ті судді, які голосували за це ганебне рішення, дуже багато до них питань з приводу їхньої доброчесності. І тому зараз ідуть дискусії з приводу того, яким чином найбільш легітимним шляхом забезпечити повернення довіри до КСУ – і до інституції, і до суддів, які залишаться там працювати. Знову ж таки, робоча група працює дуже активно. Те, що щось затихло, це абсолютно не відповідає дійсності, тому що фактично кожного дня робочі групи засідають і дискутують. Я думаю, що якраз на наступному тижні ми отримаємо конкретні кроки з боку Офісу президента, з боку народних депутатів, які забезпечать досягнення тих цілей, про які ми говорили», – зазначив Федір Веніславський.

Представник президента у КСУ додав, що абсолютно легітимного шляху виходу із кризової ситуації не існує, тож потрібно діяти не лише правовими, а й політико-правовими методами. А ось якими вони будуть, каже Федір Веніславський, стане відомо на наступному тижні.

Нагадаємо, наприкінці жовтня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. За даними КСУ, таке рішення було прийнято для того, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. 

Також повідомляли, що 29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. Глава держави наголосив, що рішення КСУ «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Пізніше голова парламенту Дмитро Разумков заявив, що Верховна Рада України прийме окремий законопроєкт, щоб врегулювати ситуацію з Конституційним судом і організувати роботу антикорупційних органів. 

Источник

Залишити коментар