Image default

Скандал у Польщі: Знаменитості отримали вакцину проти COVID-19 поза чергою

Фото з відкритих джерел

У МОЗ Польщі анонсували перевірку одного з університетів на предмет розподілу вакцин

У Польщі в перші дні вакцинації проти коронавірусної хвороби COVID-19 виник скандал через те, що кілька відомих людей отримали препарат поза чергою. Про це повідомляє TVN24.

Зазначається, що на нульовому етапі, який у країні розпочався 27 грудня, вакцину мали отримати насамперед медики. Проте виявилося, що в Польщі вакцинували людей, які не входять в цю групу.

Зокрема, про перший укол розповіли актори Крістіна Янді, Марія Северин, Віктор Зборовськи, а також колишній польський віцепрем’єр-міністр, а нині – депутат Європарламенту Лешек Міллер.

Наразі залишається невідомим, як це сталося. Проте Варшавський медичний університет заявив, що крім вакцин, призначених виключно для медичних працівників,  отримав кілька сотень доз препарату від державного управління матеріальних резервів. Деякі з них вкололи сім’ям лікарняного персоналу, пацієнтам лікарень, а також 18 знаменитостям, які погодилися просувати кампанію вакцинації. При цьому в польському управлінні матеріальних резервів заперечили ці дані.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що інформація про відомих людей, які були вакциновані позачергово, – це «справжній скандал». Водночас міністр охорони здоров’я Адам Недзельський анонсував перевірку університету на предмет розподілу вакцин. У самому закладі також додали, що планують розслідувати це питання.

Новини за темою: Польща може передати Україні 1,5 млн доз вакцини від коронавірусу

Нагадаємо, 27 грудня країни Європейського Союзу офіційно розпочали вакцинувати громадян від коронавірусної хвороби COVID-19. Кожна з країн блоку отримала по 9750 доз вакцини.

Джерело

Залишити коментар