Image default

СБУ розсекретила документи про перепис населення 1937 року

Фото: Офис президента В Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів

Демографи очікували, що перепис покаже більше населення в Україні через пару років після голодомору. Автора доповіді розстріляли, кажуть в СБУ.

СБУ в День пам’яті жертв голодоморів у суботу, 28 листопада, опублікувала низку документів СРСР про перепис населення України в 1937 році.

«Мільйони українців загинули під час Голодомору 1932-33 років. Але радянська влада не визнавала ніяких натяків на створений нею геноцид. Про це свідчать розсекречені нині архіви», — йдеться в повідомленні.

Згідно з оприлюдненими документами, всесоюзний перепис населення 1937 року засвідчив, що в Україні проживає 29 мільйонів осіб, тоді як демографи очікували, що на той момент в країні повинно було бути 35 млн жителів.

«Такий підсумковий звіт» не сподобався «керівникам компартії. Тому керівників перепису, в тому числі Олімпія Квіткіна, звинуватили в «отриманні штучно занижених і збочених цифр» і за традицією — розстріляли. Хоча той маловідомий Квіткін не побоявся написати правду: що колективізація призвела до вимирання людей, найбільш активні і працездатні селяни тікають з колгоспів і ті розвалюються, а соціалізм «не покращує, а душить добробут широких мас населення», — повідомляють в СБУ.

З розсекреченими документами можна ознайомитися за посиланням.

Як відомо, Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів в останню суботу листопада.

У ХХ столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів найбільшого Голодомору 1932-1933 років. За різними оцінками, тоді загинули близько 4,5 мільйонів українців.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар