Image default

СБУ затримала замовника та кур’єра, що збиралися викрасти унікальний примірник «Кобзаря»

СБУ знову зупинила контрабандистів, на цей раз зловмисники посягнули на самого Шевченка. Так на Волині ледь не вивезли екземпляр третього видання «Кобзаря», яких у країні всього 8. Оперативники знайшли видання у особистих речах кур’єра, а згодом затримали і «власника» примірника.

Служба безпеки України попередила незаконне вивезення за кордон унікального прижиттєвого видання «Кобзаря» Шевченка.

За попередніми даними слідства, запланував нелегальне переправлення раритету київський посередник, який діяв на замовлення європейських клієнтів, повідомив пресцентр спецслужби в середу, 23 грудня.

Зазначається, що чоловік найняв кур’єра, який мав вивезти історичну книгу через пункт пропуску “Ягодин”.

Оперативники та слідчі СБУ виявили в особистих речах фігуранта прихований від митного контролю збірник поетичних видань «Кобзар» Т.Г. Шевченка датований 1860 роком.

За попередніми висновками експертів, вилучене видання “Кобзаря” є однією із останніх прижиттєвих публікацій автора і на аукціонах в Європі може коштувати від 50 тисяч доларів США. Наразі в Україні, за офіційними даними, залишилося лише 8 примірників такого видання і вони є культурною та історичною цінністю для нашої країни, підкреслили в СБУ.

За даними відомства, у чоловіка, який намагався незаконно вивезти «Кобзар», також виявили понад 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

Вилучене раритетне видання та предмети старовини буде направлено на проведення експертного дослідження. За його результатами фігурантам планується повідомити про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України.

Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до Музейного фонду України.

Операція проводилась у взаємодії з Волинською митницею Держмитслужби України.

Джерело: Пресцентр СБУ

Залишити коментар