Image default

СБУ перевіряє інформацію про протиправну діяльність у діях депутатів Сюртівської ОТГ

На Закарпатті Служба Безпеки у межах визначеної законодавством компетенції перевіряє інформацію щодо можливих ознак протиправної діяльності в діях депутатів Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади.

21 листопада 2020 року під час прийняття присяги депутатами Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади, за ініціативи голови, частина обранців виконала національний гімн Угорщини. Отримані Службою матеріали щодо цієї події наразі ретельно перевіряються.

Повідомила пресслужба УСБУ в Закарпатській області.

Також народні депутати з фракції “Слуга народу” Віталій Безгін та Олександр Корнієнко повідомили офіс генпрокурора та Службу Безпеки України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про ймовірне скоєння новообраними депутатами Сюртівської сільської територіальної громади сукупності кримінальних правопорушень і негайно розпочати відповідне досудове розслідування.

Голова об’єднаної територіальної громади, про якого йдеться, — самовисуванець Арпад Пушкар.

Він вже відзначався суперечливими заявами — приміром, в одному з інтерв’ю говорив про «вороже ставлення українців до закарпатських угорців».

«Створення Сюртівської ОТГ — справжнє диво. Адже ми бачимо, як вороже українці ставляться до закарпатських угорців. Навіть ті, хто, на нашу думку, симпатизував нам, відвернулися від нас. Насправді у нас одна мета — зберегти ту невелику кількість угорців, які залишилися в області», — заявляв Пушкар.

Посольство Угорщини в Україні, у своїй заяві повідомило наступне: «З’ясувалось, що особа, яка зробила запис і опублікувала його з очевидно недоброзичливою метою – яка, до речі, є членом родини політика, який зазнав поразки на виборах – навмисно не записала державний гімн України, який пролунав наприкінці сесії, і тільки після цього присутні заспівали національну молитву угорців, якій декілька сотень років, і яка згодом стала державним гімном Угорщини»

Наразі, отримані Службою матеріали, щодо цієї події, ретельно перевіряються.

За результатами перевірки вживатимуться відповідні заходи реагування, повідомляє пресслужба УСБУ в Закарпатській області.

Хоч зараз Служба Безпеки України ще й не дала жорсткої оцінки ситуації, але це вже виглядає як справжнісінький сепаратизм. Якщо, цьому самому сепаратизму не протидіяла б Служба Безпеки України, то країну вже розтягнули б на шматки.

Джерело: пресцентр СБУ

Залишити коментар