Image default

Санконтроль на кордонах, карантин на вихідні та дистанційне навчання в школах: Як світ протистоїть COVID-19

Топ-новина REUTERS

Світ поступово занурюється у другу хвилю коронавірусної хвороби — росте подобова статистика захворюваності, зростає і кількість жертв недуги. Служба зовнішньої розвідки України провела власний огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19. Станом на зараз нововведення у боротьбі з коронавірусом набувають чинності у 9 країнах. Де посилюється контроль на в’їзд, хто запроваджує суворий карантин та інше — читайте далі у матеріалі

Королівство Іспанія

Із 23 листопада ц.р. запроваджується низка додаткових карантинних заходів для осіб, які мають намір прибути на територію Іспанії. Рішення передбачає проходження санітарного контролю усіма пасажирами, які прибувають до Іспанії повітряним або морським шляхом.

Контроль може здійснюватися шляхом вимірювання температури, перевірки документів або візуальної перевірки стану здоров’я. Перевірки не застосовуватимуться до пасажирів, які здійснюють транзитний проїзд через морські порти або аеропорти Іспанії.

Усі пасажири, які прибувають із країн «зони ризику», мають надавати оригінал довідки про негативний результат тесту на наявність активної інфекції SARS-CoV-2. Тест має бути зроблений протягом 72 годин, які передують прибуттю до Іспанії. Така довідка має бути оформлена англійською або іспанською мовою та надаватися у паперовому або електронному вигляді.

У випадку відсутності необхідних тестів особу направлятимуть для здійснення тестування після прибуття. У такому випадку можуть застосовуватися штрафні санкції за порушення вимог санітарного контролю.

Список країн, з яких прибувають пасажири, які мають надавати результати тестування на відсутність коронавірусу, переглядатиметься кожні 15 днів. Відповідні переліки країн будуть публікуватися на вебсторінці міністерства охорони здоров’я Іспанії.

Королівство Швеція

Уряд має намір ухвалити рішення щодо надання керівникам старших класів середньої школи можливості здійснення часткового переходу на дистанційний режим освіти.

Новини за темою: Йдемо до темних часів: Швеція готує алкогольну заборону через коронавірус

Рішення означає, що середня школа залишається відкритою для учнів, проте частково може використовуватися дистанційний режим задля уникнення скупчення учнів у шкільних приміщеннях. Відповідні законодавчі зміни наберуть чинності 23 листопада 2020 року.

Королівство Данія

Данський Національний інститут сироваток, який минулого тижня прогнозував, що кількість випадків коронавірусу впаде вдвічі на 80% території країни протягом двох тижнів, наразі передбачає зростання рівня захворюваності в усіх регіонах.

Сполучені Штати Америки

Кампанії Pfizer і BioNTech заявили: вакцина показала 95% ефективність по завершенню випробувань і може бути схвалена регулюючими органами США та Євросоюзу в грудні.

Канада

Уряд провінції Саскачеван запровадив нові карантинні обмеження по всій провінції, зокрема: обов’язковим стало носіння масок всередині приміщень загального користування; кількість осіб, які можуть збиратися разом в приміщеннях, зменшено з 10 до 5, на вулиці – до 30 за умови дотримання соціальної дистанції; заборонено відвідувати будинки для довготривалого догляду; родинам з п’яти та більше осіб, які проживають разом, заборонено приймати гостей; інші особи мають обмежувати свої контакти одним домогосподарством. Крім цього розглядається можливість закрити найближчим часом всі ресторани та бари, кінотеатри, а також фітнес-зали.

Новини за темою: Канада очікує появи вакцин від COVID-19 на початку 2021 року

Починаючи з 21.11.2020 провінція Манітоба використовуватиме для виявлення порушників карантинних правил працівників приватних охоронних агенцій, яким надано право виписувати квитанції зі штрафами.

Північно-західні території країни повідомили про введення 14-денного карантину для всіх осіб, які прибувають з інших регіонів Канади.

Міністр освіти провінції Онтаріо повідомив про можливість продовження зимових канікул для школярів або їх переведення на дистанційну форму навчання.

З метою забезпечення транспортування та зберігання можливих вакцин проти COVID-19, за даними Міністерства державних служб та закупівель Канади, федеральний уряд придбав 26 морозильних камер, які можуть підтримувати температуру до мінус 80 градусів Цельсія, а також 100 камер, які можуть підтримувати температуру мінус 20 градусів.

Турецька Республіка

Урядом прийнято рішення запровадити карантин на вихідні, закрити навчальні заклади до 01.01.2021 року з їх переведенням на дистанційне навчання, а також обмежити пересування осіб віком до 20 років та понад 65 років. Додатково закриваються всі кінотеатри, кафе та ресторани працюють лише на доставку. Робочий розклад ТРЦ – від 10:00 до 20:00.

Республіка Індія

Через погіршення епідеміологічної ситуації до Делі направлено додаткові людські та матеріальні ресурси, зокрема військових лікарів та медичне обладнання.

Китайська Народна Республіка

У Китаї заявили, що вакцина проти коронавірусу CoronaVac успішно пройшла перевірку на безпеку і ефективність в рамках першої та другої фази клінічних випробувань.

Азербайджанська Республіка

З огляду на зростання кількості випадків інфікування коронавірусом в останні тижні поліклініки Баку перейшли на посилений режим роботи. Зокрема, 7 днів на тиждень, у т.ч. в суботу і неділю, з 08:00 до 18:00 громадянам будуть надаватися послуги в зв’язку з COVID-19. До їх переліку входять спостереження за пацієнтами, які отримують лікування вдома, взяття мазків на аналіз, надання вітамінних комплексів.

Джерело

Залишити коментар