Image default

Російські державні хакери становлять стратегічну загрозу для Канади, — розвідка

Фото з відкритих джерел

Також там сприймають як загрозу кіберзлочинців Китаю, Ірану та Північної Кореї

Російська, китайська, іранська та північнокорейська державні кібернетичні програми серйозно загрожують добробуту канадців. Про це йдеться у новому звіті канадського Центру кібербезпеки. 

Там зазначили, що у той час як кіберзлочини є найімовірнішою загрозою, підтримувані державами програми Китаю, Росії, Ірану та Північної Кореї становлять найбільшу стратегічну загрозу Канаді.

Водночас у звіті звернули увагу на те, що “інші держави швидко розвивають власні кібернетичні програми, використовуючи різноманітні легальні та незаконні ринки для купівлі кіберпродукції й послуг”.

Новини за темою: США звинуватили російських хакерів в чергових атаках

“Дуже ймовірно,  що підтримувані державами сторони намагаються виробити кібернетичні можливості для перешкоджання роботі канадської критичної інфраструктури, зокрема постачання електроенергії, задля досягнення власних цілей”, — стверджується у документі.

При цьому за умов відсутності міжнародних конфліктів розвідники оцінили дуже низькою ймовірність того, що хакери навмисно заважатимуть критичній інфраструктурі Канади й спричинять серйозну шкоду.

“Тим не менш, сторони кіберзагроз можуть обирати мішенню важливі канадські організації з метою збору інформації, попереднього розташування для подальшої активності або як спосіб залякування”, — підсумували у Центрі із кібербезпеки.

Новини за темою: У Німеччині підозрюють росіян у здійсненні кібератаки, під час якої померла жінка

Раніше повідомлялося, що у США десятки лікарень у штаті Нью-Йорк та на західному узбережжі країни зазнали кібератак із боку російських хакерів.

Джерело

Залишити коментар