Image default

Росія встановила контроль над Кримом ще до анексії, — ЄСПЛ

Фото з відкритих джерел

ЄСПЛ повністю погодився з українськими аргументами

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) встановив, що Російська Федерація встановила контроль над Кримом не пізніше 27 лютого 2014 року. Про це пише «Європейська правда», з посиланням на розпорядження суду.

Зокрема, суд розглянув позов України до Росії щодо порушень, які відбулися наприкінці лютого та на початку березня, тобто до здійснення РФ незаконної анексії окупованого нею півострова.

Українська сторона повідомила, що втратила контроль над Кримом після захоплення Верховної Ради Криму російськими військами 27 лютого 2014 року.

«В ніч на 27 лютого легітимна цивільна влада в Криму була усунута силою і заміщена агентами РФ. Російські війська та парамілітарні організації перешкоджали українським військовим залишити їхнє розташування та не давали перекинути до Криму українських військових з материка. Головні пункти доступу до Криму по землі, по воді та повітрю були заблоковані російськими військовими та парамілітарними силами», — йдеться у заяві України.

Так, ЄСПЛ повністю погодився з українськими аргументами та визнав неправовими будь-які рішення, ухвалені в судах Криму. 

Новини за темою: Названо дату розгляду справи України й Нідерландів проти Росії в ЄСПЛ

Нагадаємо, раніше Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив перше рішення у справі «Україна проти Росії», визнавши прийнятною скаргу Києва на порушення прав людини в окупованому Криму.

Джерело

Залишити коментар