Image default

Росія відхилила пропозицію України щодо обміну утримуваними до Нового року, – ЗМІ

Процес обміну утримуваними Офіс президента

У Москві та ОРДЛО звинувачують Київ у невиконанні зобов’язань

Обміну утримуваними між Києвом та ОРДЛО до Нового року не відбудеться через відхилення цієї пропозиції представниками НЗФ та Росії. Про це повідомляє «РБК» із посиланням на джерело, близьке до переговорів щодо Донбасу з російської сторони та представника так званої «ЛНР».

Зазначається, що Україна подала документи на обмін 11 осіб. Проте Росія звинувачує Україну в нібито гальмуванні процесу підготовки до нового обміну. «Українські зобов’язання припинити переслідування вже звільнених осіб не виконані. Процедури попередніх обмінів можна вважати завершеними», – заявив очільник російської делегації в ТКГ Борис Гризлов і додав, що це «створює непереборні перешкоди для нового обміну».

Крім того, про нібито невиконання зобов’язань з боку Києва заявили і в ОРДЛО.  «Без виконання Україною своїх зобов’язань ймовірність обміну до Нового року відсутня», – заявила в коментарі виданню «глава робочої групи з обміну» так званої «ЛНР» Ольга Кобцева. За словами журналістів, ідеться про процедуру зняття юридичних претензій зі звільнених осіб. Водночас кількість людей, яку хочуть обміняти представники ОРДЛО, вони не розкривають.

Новини за темою: В ОРДО заявили про неможливість обміну утримуваними особами без реалізації Мінських угод

Раніше повідомлялося, що українська сторона в Тристоронній контактній групі ініціювала проведення наступного тижня позачергового засідання ТКГ. На засіданні планують розглянути низку питань, серед яких і звільнення утримуваних осіб.

Джерело

Залишити коментар