Image default

Росія розміщує ракети на спірних із Японією Курильських островах

Острів Ітуруп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

На островах уже розташовано ракетні комплекси малої дальності

У Росії військові оголосили про розміщення передових ракет протиповітряної оборони на спірних із Японією Курильських островах. Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на заяву Східного військового округу Росії.

Зазначається, що на островах вступили в бойове чергування зенітні ракетні комплекси С-300В4 разом із ракетними комплексами малої дальності «Тор М2», які були розміщені на Курилах раніше. Крім того, РФ розміщує там передові винищувачі і протикорабельні ракети.

Водночас телеканал Міноборони РФ «Звезда» повідомив, що ЗРК розташували на острові Ітуруп, який є одним із чотирьох найбільших південних Курильських островів.

Як відомо, чотири Курильські острови Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї були анексовані Радянським Союзом після Другої світової війни. У 1956 році було підписано декларацію між СРСР і Японією щодо завершення бойових дій, проте мирного договору не було. У зв’язку з цим Японія не визнає приналежність Курильських островів до Росії.

Новини за темою: Бояться за Крим та Курильські острови: Путін підтримав ідею закріплення в Конституції РФ заборони на відчуження територій

Нагадаємо, у вересні поточного року колишній прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що Японія відмовилася підписувати мирний договір з РФ щодо спірних територій Північних островів (Курильських), зокрема через окупацію українського півострова Крим. За його словами, Росія і Японія були вже дуже близькі до остаточного врегулювання питання. 

Джерело

Залишити коментар