Image default

Рада ухвалила закон, який дозволяє нардепам бути відсутніми на засіданнях

Верховна Рада України

Фото з відкритих джерел

Депутати можуть бути відсутніми на засіданнях з поважних причин, які описані в законі

Верховна Рада України визначила причини, які дозволятимуть народним депутатам бути відсутніми на пленарних засіданнях і засіданнях комітетів. Відповідний законопроєкт №3642 парламентарі ухвалили у другому читанні, передає «РБК-Україна».

Як зазначається, «за» проголосували 248 народних обранців.

Згідно з документом, депутати можуть бути відсутні на засіданнях Ради за таких причин:

  • виконання ним у цей час доручень парламенту, голови ВР відповідно до закону, комітету (за рішенням комітету, до складу якого входить нардеп);
  • відрядження, участь у заходах, що здійснюються у рамках роботи постійних делегацій;
  • тимчасова непрацездатність;
  • отримання послуг у сфері охорони здоров’я (згідно з медичним висновком);
  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка у зв’язку з народженням дитини, відпустка по догляду за дитиною, відпустка у зв’язку з одруженням, відпустка у зв’язку зі смертю рідних, інші обставини, коли згідно із законодавством працівнику надається відпустка;
  • документально підтверджені транспортні перешкоди.

Крім цього, бути відсутніми на засіданнях дозволяють інші поважні причини, пов’язані з реалізацією прав і виконанням обов’язків, визначених Цивільним процесуальним кодексом, Кодексом про адміністративні правопорушення, Кодексом адміністративного судочинства, Кримінальним процесуальним кодексом, законом «Про Конституційний суд».

Новини за темою: «Кнопкодави» і прогульники у Раді: Разумков похвалився позитивними зрушеннями

Однак, про ці випадки депутат зобов’язаний повідомити спікеру Ради не пізніше дня проведення наступного пленарного засідання. Для цього член парламенту повинен написати заяву та додати копію документа, яка підтверджує причину відсутності його на пленарному засіданні. 

Нагадаємо, у липні цього року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт про поважні причини відсутності народних депутатів на засіданнях та комітетах.

Источник

Залишити коментар