Image default

Рада дозволила ринок криптовалют і цифрову гривню

Фото: rada.gov.ua Верховна Рада

В Україні щоденний оборот віртуальних активів становить один мільярд гривень. Все це перебуває в тіні, зазначив міністр цифрової трансформації.

  Верховна Рада легалізувала віртуальні активи. Народні депутати прийняли в другому читанні законопроект №3637 Про віртуальні активи, який легалізує використання віртуальних активів у країні. Законопроект підтримали 276 парламентаріїв.   У пояснювальній записці до документа наголошується, що законопроект:  

  • має впорядкувати регуляцію ринку віртуальних активів та його учасників,
  • регулює правовий статус віртуальних активів і цивільно-правових відносин між фізичними і юридичними особами, які виникають під час використання цифрових активів,
  • визначає правовий статус і вимоги до постачальників послуг, пов’язаних з віртуальними активами. Це стосується зберігання і/або адміністрування віртуальних активів або інструментів, що дозволяють їх контролювати, а також їх обміну, продажу та переведення.

  «В Україні щоденний оборот віртуальних активів становить 1 млрд грн. Але все це перебуває в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодної операції з віртуальними активами не платяться податки», — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.   Він висловив упевненість, що тепер завдяки закону це врегулюється.   Будуть створені вигідні прозорі умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном. Федоров вважає, що тепер буде поповнюватися бюджет за рахунок податків, а підприємці відчуватимуть себе захищеними.   «Лише кілька країн у світі легалізували криптоактиви — Німеччина, Люксембург, Сингапур. Україна буде однією з них», — додав міністр.   Тим часом у Сальвадорі першими визнали біткоїн в якості законного платіжного засобу. Використання криптовалюти дозволить сальвадорцям заощадити до 400 млн доларів на комісійних витратах під час переказів коштів трудових мігрантів з-за кордону.   Додамо, напередодні біткоїн обвалився на 12%.    

Джерело

Залишити коментар