Image default

Представник Зеленського заявив про відсутність у Тупицького повноважень скликати засідання КСУ

Голова КСУ Олександр Тупицький Конституційний суд України

Відсторонення голови КСУ від посади у президента вважають вимушеним кроком

Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький не має повноважень скликати спеціальне засідання КСУ після указу президента Володимира Зеленського про відсторонення судді. Про це заявив представник очільника держави в КСУ Федір Веніславський, передає пресслужба Офісу президента.

За словами чиновника, Тупицького було відсторонено від посади та виконання обов’язків строком на два місяці, тому він не може скликати спеціальне засідання. «За законом про КСУ, спеціальне пленарне засідання може бути скликане виключно Головою КСУ або особою, яка виконує його повноваження. Пан Тупицький не має на сьогоднішній день повноважень ні як суддя, ні як голова», – сказав Веніславський.

Новини за темою: Голова КСУ Тупицький не прийшов на допит: Генпрокуратура звернулась до Зеленського

Водночас представник президента додав, що відсторонення голови КСУ – це вимушений крок, зроблений «з метою встановлення істини під час досудового розслідування кримінальної справи». У цьому випадку президент відреагував на звернення Офісу генпрокурора про відсторонення особи, яка підозрюється у скоєнні злочину. Мета цього – не допустити втручання у здійснення досудового розслідування та виключення перешкоджання органам досудового розслідування.

Що стосується заяви КСУ про продовження діяльності Тупицького, то Веніславський заявив про відсутність юридичних наслідків у повідомлення. Це пов’язане з тим, що заяву оприлюднив юридичний департамент суду, який не має повноважень давати жодних роз’яснень щодо тлумачення норм чинного законодавства.

Нагадаємо, вчора, 29 грудня, президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

Новини за темою: Конституційна криза: Чому Зеленський відсторонив Тупицького з посади судді та чи законне це рішення Згодом КСУ заявив, що Тупицький продовжує виконувати свої обов’язки, а Зеленський повинен негайно скасувати указ про відсторонення судді. У суді вважають, що президент порушив приписи кількох статтей Конституції.

Джерело

Залишити коментар