Image default

Повний локдаун в Україні — коли введуть тотальний карантин, дати і обмеження

Фото: pravda.com.ua

В Україні за минулу добу вперше зафіксували понад 15 тис. нових випадків коронавірусу, що стало черговим антирекордом. Такі показники підштовхують українську владу до введення повного локдауну, інакше медичній системі, яка і так ледь справляється з напливом хворих, загрожує колапс. «Апостроф» дізнався, коли можуть ввести жорсткий карантин в Україні і які обмеження можливі.

Джерела «Апострофа» в Кабінеті міністрів повідомляють, що жорсткий карантин готуються ввести на всій території України в кінці наступного місяця — цілком ймовірно, що з 25 грудня.

«Дебати щодо того, коли потрібно вводити карантин, тривають. Але, найімовірніше, введення локдауну зсунуть максимально ближче до новорічних свят. Це пов’язано в тому числі і з економічними нюансами», — розповіло джерело.

За його словами, карантин триватиме до Старого Нового року — 14 січня.

«Люди і не помітять локдауну — святкуватимуть. Головне, щоб сиділи максимально вдома. Ми розраховуємо, що це дозволить знизити динаміку захворюваності», — зазначило джерело.

Народний депутат України від партії «Слуга народу» Євгенія Кравчук в ефірі програми «Розклад Кулініча» на «Апостроф TV» заявила, що тотальний карантин можуть ввести і пізніше, в останні дні грудня.

«Бізнесмени чекають грудня для того, щоб отримати хоч трохи прибутку і компенсувати втрати за попередні місяці. Тому важливо в грудні дати їм нормально попрацювати, а ось в кінці місяця, наприклад з 29 числа, на два тижні ввести локдаун (до 12 січня, — «Апостроф»). Тоді в цьому є певна логіка», — зазначила вона.

До кінця грудня можуть не дотягнути

Глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що повний локдаун в країні слід запроваджувати терміново — він повинен тривати 3 або 4 тижні.

«Потрібно постаратися зберегти здоров’я наших українців і піти від ситуації, коли у нас понад 200 смертей щодня. Я радикальний в цьому питанні, потрібно вводити локдаун негайно», — сказав міністр.

Він додав, що в Україні в разі погіршення ситуації з коронавірусом можуть заборонити міжміське сполучення — це буде стосуватися і залізничного сполучення.

Варто зазначити, що така практика вже застосовувалася — 18 березня в Україні припинили внутрішнє пасажирське міжміське сполучення: залізничне, автобусне та авіаційне. З 28 березня — міжнародне авіаційне і залізничне сполучення на час карантину.

Джерела «РБК-Україна» в Офісі президента кажуть, що повний локдаун в Україні можуть ввести 15, 20 або 25 грудня — дата зараз обговорюється. «Суспільне» в якості ймовірної дати тотального карантину називає 20 грудня.

Яка ситуація зараз в регіонах України

Станом на 26 листопада завантаженість ліжок пацієнтами з коронавірусом і підозрою на COVID-19 не перевищує 50% в восьми областях України — Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Луганській, Сумській, Тернопільській, Херсонській та Хмельницькій областях, заявили в МОЗ.

Захворюваність на 100 тис. населення перевищує пороговий рівень у Києві, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях.

Повний локдаун в Україні - коли введуть тотальний карантин, дати і обмеження

За словами лікаря-інфекціоніста Ольги Голубовської, реальна статистика по коронавірусу в Україні виглядає набагато гірше. Багато хворіють безсимптомно, тому не роблять тестів і не потрапляють в статистику.

Що таке локдаун

Локдаун — жорстка форма карантину, яка обмежує вільне пересування людей як у державі, так і за її межі. У таких умовах функціонувати можуть лише ті організації, які надають необхідні основні послуги і товари (лікарні, аптеки, продуктові магазини і т. ін.).

Локдаун вже вводився навесні 2020 року, коли не працював громадський транспорт, були лімітовані можливості пересування людей між містами, не працювали школи, установи, а чимале число українців ізолювалися вдома.

Що передбачає повний локдаун

— обмеження вільного пересування і соціальних контактів громадян;

— закриття практично всіх підприємств, установ і організацій, в тому числі освітніх, розважальних, спортивних, закладів громадського харчування (можуть працювати тільки на доставку або продавати їжу на винос) і т. ін.;

— переведення співробітників підприємств, організацій і установ максимально на роботу в онлайн-режимі;

— закриття кордонів, припинення міжнародного і міжміського сполучення, а також роботи громадського транспорту в межах населених пунктів.

Поки що в Україні діє карантин вихідного дня

В Україні до 30 листопада діє карантин «вихідного дня». У суботу та неділю повністю забороняється:

 • прийом відвідувачів закладами громадського харчування (бари, ресторани, кафе);
 • робота ТРЦ і установ розважальної діяльності;
 • торгове та побутове обслуговування населення (салони краси, магазини промтоварів і т.ін.), крім торгівлі продуктами харчування, паливом, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами тощо;
 • діяльність установ культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- і відеозйомки;
 • діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Повний локдаун в Україні - коли введуть тотальний карантин, дати і обмеження

Що дозволяється:

 • послуги громадського харчування з адресною доставкою замовлень і замовлень на винос;
 • робота банків;
 • медична практика;
 • робота операторів поштового зв’язку;
 • робота громадського транспорту з обмеженою кількістю пасажирів, зокрема, в автобусах, трамваях, тролейбусах;
 • робота АЗС і станцій по ремонту транспортних засобів;
 • робота аптек, зокрема ветаптек;
 • робота магазинів, в яких не менше 60% торгової площі відведено для торгівлі продуктами харчування, паливом, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами.

Джерело

Залишити коментар