Image default

Помер останній з творців першої радянської атомної бомби

Ісаак Халатников Фото з відкритих джерел

Учений був родом з українського міста — Дніпра

У суботу, 9 січня, помер останній з творців першої атомної бомби СРСР, 101-річний академік Російської академії наук Ісаак Халатников. Про це повідомляє РИА Новости з посиланням на РАН.

«Ісаака Марковича Халатникова не стало», — розповіли журналістам у пресцентрі академії. 

За попередньою інформацією, чоловік помер зранку. 

Ісаак Халатников народився 17 жовтня 1919 року в Катеринославі (Дніпро). У 1941 році він закінчив фізичний факультет Дніпропетровського державного університету за фахом «теоретична фізика». Однак, ще під час навчання на студента звернув увагу радянський фізик Лев Ландау, який запропонував йому стати його аспірантом. У 1944 році Ісаак вступив до аспірантури Інституту фізичних проблем АН СРСР, а в 1946-му почав наукову кар’єру з посади молодшого наукового співробітника.

Наприкінці 1940 — початку 1950 років Халатников робив розрахунки для ядерної і термоядерної зброї, за що йому вручили Сталінську премію.

Новини за темою: Помер актор Борис Плотніков, який зіграв Борменталя у «Собачому серці»

Нагадаємо, нещодавно у Львові на 79 році життя помер учений, завідувач кафедри Національного університету «Львівська політехніка» Зенон Готра. Науковець протягом життя займався дослідженнями та розробкою нових приладів і технологій. 

Джерело

Залишити коментар