Image default

Помер британський розвідник Джордж Блейк, який перейшов на бік СРСР і втік із в’язниці

Джордж Блейк AP Photo

Чоловік помер від старості

На 99-му році життя помер британський розвідник Джордж Блейк, який у минулому столітті перейшов на бік Радянського Союзу та втік із в’язниці. Про це повідомляє «Интерфакс» із посиланням на пресслужбу Служби зовнішньої розвідки Росії.

Зазначається, що чоловік помер від старості, в нього зупинилося серце. «Сьогодні не стало легендарного розвідника, полковника СЗР Росії у відставці Джорджа Блейка», – йдеться в повідомленні.

Як відомо, Джордж Блейк народився 11 листопада 1922 року в Роттердамі. Після Другої світової війни чоловік став офіцером британської секретної розвідувальної служби МІ-6 і працював в країнах Східної Європи.

Під час Корейської війни Блейк потрапив у полон до північнокорейських комуністів і почав співпрацювати з радянськими спецслужбами. Після звільнення з полону продовжив роботу в МІ-6, але передавав розвідінформацію в СРСР і здав велику мережу агентів британської розвідки в країнах Східної Європи.

У 1961 році Блейка розкрили, тому британський суд призначив йому 42 роки в’язниці. Після втечі через кілька років він перебрався у Москву, де працював під ім’ям Георгій Бехтер.

Новини за темою: У Росії помер відомий радянський музикант Андрій Сапунов

Нагадаємо, нещодавно в Лондоні на 76 році життя помер британський актор Джеремі Буллок, відомий за роллю мисливця за головами Боби Фетта в оригінальній трилогії «Зоряних війн». Актору було 75 років.

Джерело

Залишити коментар