Image default

План Б по Донбасу або чому Україна не виконає Мінськ-2 — новини України

Фото: facebook.com

У вівторок, 15 грудня, Верховна Рада пролонгувала закон про особливий статус Донбасу. Військовий експерт Олег Стариков переконаний, що цим продовженням документу ключові питання Донбасу ніяк не вирішуються. Тут Рада повинна ухвалити політичне рішення — або Україна готова виконувати Мінськ-2, або ж не готова. Якщо ні, то ми виходимо на переговори з іншим планом, а президент Володимир Зеленський говорить, що оскільки Рада не підтримує Мінськ-2, потрібно шукати інші варіанти виходу з ситуації, що склалася. Про це Старіков розповів в ефірі Апостроф Live на телеканалі Апостроф TV.

Пролонгація особливого статусу Донбасу, за яку сьогодні проголосували депутати, є потрібною? Або це ставить нас в залежність від Мінських угод? Ми дійсно заручники, як висловлюються деякі депутати?

— Якими ми можемо бути заручниками, якщо Україна підписала ці угоди? Подобаються вони нам чи не подобаються, але ми ж підписали їх. І вся система санкцій і міжнародного тиску на Російську Федерацію заснована на Мінських угодах. Тому це все якась політична метушня.

Справа в тому, що сьогодні вони проголосували закон про особливий статус конституційною більшістю. Тобто це є консолідованою позицією Верховної Ради. А я їм завжди пропоную: шановні народні депутати, проголосуйте Мінськ-2 в постанові Верховної Ради — будемо ми його виконувати чи не будемо.

Якщо не будемо виконувати, то це політична позиція вищого законодавчого органу влади, який буде виконувати вже виконавча влада. У Мінську це проголосували.

Що зараз є: то ми виконувати не будемо, то ми заручники. Це більше схоже на політичну маніпуляцію, ніж на реальну політику. А наші стратегічні партнери на це дивляться, і вони втомилися від України.

Тому всі ці наші нібито розширення форматів — це собача нісенітниця. Ніяких розширень не буде. І далі тиск буде не тільки на Російську Федерацію, а й на нас. Тому санкціями, які РФ запровадила проти наших депутатів, Росія показала, що не відступиться від своєї лінії. Те, що Україна підписала в 2015 році, те, що президент Зеленський підписав в грудні 2019 року — виконуйте. Іншого не буде, ми ж про реальну політику говоримо, а не про якісь політичні маніпуляції та політичні забаганки.

— Але ж є ситуація, що з того, що підписали і майже щороку пролонгується, майже нічого не виконується. Що із цим робити?

— Я ж кажу, тут політичне питання, тому його треба вирішити політично. Або Верховна Рада схвалює Мінськ-2, або вона його не схвалює. Якщо вона політично голосує і каже «ми виконуємо» постановою, то це вже буде політичний сигнал, що ми виконуємо.

Якщо вона голосує не виконувати, то це зовсім інша політична конфігурація. І тоді всі ці розмови відійдуть на другий план. Тоді вже ми виходимо з планом Б, В, Г або ЄПРСТ, я не знаю, як вони там вигадують. І тоді президент країни виходить і каже: «Я не можу, вищий законодавчий орган не підтримує це». Раз він не підтримує, давайте шукати щось інше.

Джерело

Залишити коментар