Image default

Питання про підтримку домогосподарств під час карантину взагалі немає на порядку денному, – Гавриш

Народний депутат України III і IV скликань Степан Гавриш Скріншот із відео

В Україні немає єдиної команди, яка діяла б, виходячи із розуміння об’єктивних обставин, заявив Степан Гавриш

Питання про підтримку домогосподарств в Україні під час карантину – непросте і вимагає серйозної дискусії, проте його взагалі немає на порядку денному.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат III та IV скликань Степан Гавриш.

«Ситуація достатньо складна, і очевидно, що потрібні глибші і точніші професійні експертні дослідження, щоб зрозуміти декілька речей, які одночасно зійшлися в одному місці. Перш за все, це наслідки на цей час пандемії для України, для економіки та суспільства у цілому. Друге – це поточний стан економічної ситуації, фінансових ресурсів держави, які можуть бути відкриті для використання й обслуговування суспільства. І третє – це готовність, наявність планів діяти в таких умовах. Якщо перша проблема є достатньо складною, і ми, дійсно, маємо погану статистику, не маємо математичних моделювань, які зазвичай зараз здійснюються у багатьох країнах, які показали б рівень волатильності цього пандемічного, інфекційного навантаження на суспільство залежно від тих чи інших кроків уряду, то ми не можемо зробити висновків про наступні кроки, пов’язані з введенням «карантину вихідного дня» чи збільшенням таких навантажень, які пов’язані з введенням якихось локальних локдаунів», – зазначив Степан Гавриш.

Новини за темою: Немає жодної допомоги ЄБРР для «ковідного» фонду – це обман і профанація, – Дубінський

За його словами, в Україні немає єдиної команди, яка діяла б, виходячи із розуміння об’єктивних обставин, тобто немає групи аналітиків та експертів, які реально дивилися б на природу проблеми, і немає політиків, які ухвалювали б відповідні рішення.

Степан Гавриш додав, що все, що відбувається, свідчить про нерішучість і страх перед ухваленням рішень: «Тому і заяви про те, що давайте виплатимо по тисячі, по 8 тисяч гривень дітям, матерям, підтримку, але не будемо робити головного, не будемо виконувати ту функцію, яку має робити влада. Наприклад, почати обговорення питання про відповідну підтримку домогосподарств в Україні. Яким чином? Це питання – непросте, і воно вимагає серйозної дискусії, але, разом із тим, питання про підтримку домогосподарств, як це зробили американці, інші країни, у нас взагалі не стоїть на порядку денному. Отже, мова йде про системну проблему».

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що підприємцям, чий бізнес постраждав від посилення карантину в Україні, виплатять по 8 тисяч гривень. Такі виплати отримають і звільнені наймані працівники.

За розрахунками, таку допомогу зможуть отримати 1,2 млн українців. Обсяг програми складе майже 10 млрд гривень. Крім того, буде передбачена компенсація за збереження робочих місць.

Зі слів президента, податковий борг до 3,06 тис. грн анулюють для майже чотирьох мільйонів українців.

Очільник країни також зазначив, що передбачаються податкові канікули, а при посиленні обмежувальних заходів 200 тис. фізичних осіб – підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.

Источник

Залишити коментар