Image default

Підтримка вступу у НАТО та ЄС оновила рекорд — опитування

Фото: АР За вступ у НАТО виступають 76% українців

Порівняно з довоєнним періодом рівень підтримки вступу у ЄС та НАТО зріс на понад 20%.

Підтримка вступу України у НАТО та Євросоюз найвища за всю історію. Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною групою Рейтинг, оприлюднені у вівторок, 1 березня.

Так, 86% українців підтримують приєднання України до ЄС, 76% — за вступ у НАТО.

«Порівняно з довоєнним періодом рівень підтримки вступу у ЄС та НАТО зріс більш ніж на 20%. Позитивна динаміка відбулася за рахунок зростання підтримки вступу до західних структур серед населення півдня та сходу. У віковому розрізі у всіх категоріях спостерігається одностайна підтримка вступу України в ЄС і НАТО», — йдеться у прес-релізі.

Також 61% опитаних вірять у те, що Україна стане членом Євросоюзу найближчим часом (протягом 1-2 років). 13% вірять, що Україна стане членом ЄС через 5 років, у більш тривалій перспективі — 6%. Важко з оцінками 17%.

Не вірять у те, що Україна стане членом ЄС, лише 4% опитаних. Порівняно з минулим роком, кількість тих, хто не вірить у європейську інтеграцію України, значно зменшилася (у листопаді 2021 року таких було 26%).

Під час дослідження було опитано 1200 респондентів, старших за 18 років, у всіх підконтрольних уряду регіонах методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з допомогою комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: трохи більше 2,8%.

Нагадаємо, 28 лютого президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство України у Євросоюзі. У той же день ЄС офіційно розпочав процедуру розгляду заявки України.

ЄП закликав Євросоюз надати Україні статус кандидата

Джерело

Залишити коментар