Image default

Переговори з Іраном щодо авіакатастрофи «МАУ» затягуються: Кулеба назвав причину

Фото з відкритих джерел

Переговорний процес з Іраном затягнувся на рік, хоча Тегеран повністю визнав свою вину

Подальше затягування процесу можна пояснити лише внутрішньополітичними обставинами в Ірані. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів у інтерв’ю виданню OBOZREVATEL.

Зокрема, очільник МЗС припустив, що всередині Ірану не всі позитивно оцінили те, що держава взяла на себе відповідальність за катастрофу літака «МАУ».

«Якби я не був дипломатом, то сказав би, що сам не розумію, навіщо тягнути кота за хвіст. Проте варто зауважити – Іран майже одразу визнав, що український літак збили сили протиповітряної оборони Ірану», – сказав Кулеба.

Новини за темою: Біль втрати не вщух: У Києві вшанували пам’ять жертв збитого в Ірані літака «МАУ»

За його словами, внутрішні справи Ірану не цікавлять Україну, тож вона жодним чином не втручається у них, але діалог з Іраном щодо справи збитого літака «МАУ» він вважає ефективним.

«Щиро сподіваюся, що Іран діятиме відповідально та не допускатиме подальших затягувань. Адже це не питання політики, права чи фінансів. Це питання моралі перед близькими та родичами загиблих», – зауважив він.

Також Кулеба запевнив: якими б складними не були перемовини та скільки б вони не тривали, МЗС жорстко захищатиме інтереси України, родичів загиблих та української авіакомпанії.

Кулеба також зазначив, що 31 грудня Іран надіслав проєкт технічного звіту щодо обставин катастрофи. Тепер українська сторона має 2 місяці, аби висловити коментарі та зауваження.

Новини за темою: Держсекретар США звинуватив Іран в покриванні винних у катастрофі літака «МАУ»

«Без цього було б неможливо рухатися далі у питаннях щодо виплати компенсацій та загальної справедливості. Тепер слово Ірану підтверджується ділом. Саме тому цей крок є дуже важливим», — пояснив очільник МЗС.

«Стосовно суми, яка потрапила в інформаційний простір, то наразі вона скомунікована лише через ЗМІ. Жодних офіційних повідомлень ми від Ірану не отримували», – наголосив Кулеба.

Міністр зауважив, що попередній досвід навчив обережно ставитися до інформації іранських медіа. Тому потрібно фільтрувати кожне повідомлення – саме до цього він закликав усіх українців.

Новини за темою: Іран виплатить сім’ям загиблих у катастрофі «МАУ» по 150 тисяч доларів

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін заявив, що Іран з п’ятої спроби зміг передати Україні проєкт технічного звіту щодо причин катастрофи літака «МАУ» в Тегерані. За його словами, звіт надійшов напередодні Нового року.

Україна з іншими зацікавленими сторонами впродовж 60 днів доопрацює отриманий від Ірану проєкт технічного звіту щодо обставин катастрофи літака «МАУ» й подасть до нього свої зауваження та пропозиції. 

Джерело

Залишити коментар