Image default

Пандемія COVID-19 може спричинити появу «втраченого покоління» дітей, — ЮНІСЕФ

Фото з відкритих джерел

Найбільшу небезпеку для дітей становлять збої в роботі ключових служб та зростання рівня бідності

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) стурбований, що «тривалий вплив» пандемії COVID-19 на освіту, харчування та загальний добробут дітей може спричинити появу «втраченого покоління». Про це йдеться в звіті організації, повідомляє DW. 

За словами виконавчої директорки ЮНІСЕФ Генрієтти Форе, інфікуючись коронавірусом, діти переважно демонструють «легкі симптоми», тому значно більшу загрозу для них становлять викликані пандемією збої в роботі ключових служб та рівень бідності, що стрімко зростає. Форе попереджає, що майбутнє цілого покоління під загрозою.

Новини за темою: Коронавірус подвоїть кількість бідних в Україні, — ЮНІСЕФ

Як зазначено в звіті ЮНІСЕФ, станом на 3 листопада у 87 країнах світу на дітей та підлітків віком до 20 років припадав 1 з 9 випадків зараження коронавірусом. Експерти фонду з посиланням на переконливі докази стверджують, що за умови застосування базових заходів безпеки переваги від продовження роботи шкіл переважають негативні наслідки їхнього закриття.

Також відомо, що станом на листопад закриття шкіл через COVID-19 вплинуло на 572 мільйони учнів у 30 країнах світу (це 33% від загального числа школярів у світі).

Новини за темою: В ООН вважають, що кожен четвертий українець зіткнеться з бідністю через пандемію

В ЮНІСЕФ прогнозують, що через наслідки пандемії COVID-19 до кінця 2020 року ще в 6-7 мільйонів дітей віком до п’яти років будуть діагностовані ознаки виснаження чи гострого недоїдання (зростання на 14%). Це врешті-решт призведе до понад 10 тисяч додаткових випадків дитячої смертності на місяць — головним чином в країнах Африки на південь від Сахари та в Південній Азії.

Новини за темою: Для завершення пандемії необхідно вакцинувати 70% населення світу, — ВООЗ

Нагадаємо, раніше Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у своєму звіті вказав, що принаймні третина дітей не могла отримати доступ до дистанційного навчання, в умовах закриття шкіл через пандемію COVID-19. 

Джерело:

Залишити коментар