Image default

«Опозиційна платформа — За життя»: Влада Зеленського, використовуючи схеми Порошенка, злочинно встановила рекордні ціни на газ і тепло для населення

«Опозиційна платформа — За життя»

Влада президента Володимира Зеленського, використовуючи схеми п’ятого президента Петра Порошенка, злочинно встановила рекордні ціни на газ і тепло для населення. Про це йдеться у заяві «Опозиційної платформи — За життя», яку розміщено на офіційному сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Під час опалювального сезону 2020-2021 років громадяни України повною мірою відчують весь непрофесіоналізм і злочинні дії нинішньої Зе-команди – за своїми комунальними платежами. Для початку українцям встановили рекордну в історії країни ціну на газ-8800 грн за тисячу кубометрів + доставка. А в січні 2021-го ціна зросте до 9875 грн за тисячу кубометрів + доставка. Таким чином, середня ціна газу по країні в січні складе 10779 грн. Крім того, вже заявлено про зростання тарифів на водопостачання та електроенергію.

Згідно з останніми даними НКРЕКП, тариф на виробництво теплової енергії для населення в 2021 році зросте в ряді регіонів до 49,7% в порівнянні з нині діючими тарифами.

Враховуючи той факт, що в структурі підсумкового тарифу на опалення виробництво теплової енергії займає до 90% (крім транспортування і розподілу), очікуване зростання з 2021 року, за оцінками експертів, може скласти до 30% в переважній більшості регіонів України.

Причому підвищення відбувається саме тоді, коли в країні, навпаки, існують реальні економічні передумови та інструменти для більш ніж дворазового зниження вартості блакитного палива, а значить, і зменшення тарифів як на опалення, так і на гаряче водопостачання.

Наприклад, якщо в листопаді 2018 року (коли встановлювалися нинішні тарифи на тепло і гарячу воду) середня митна вартість природного газу, імпортованого в Україну, становила $339,2 за тисячу кубометрів, то в листопаді 2020-го вона становила вже $182,5 за тисячу кубометрів. Однак «Нафтогаз» замість того, щоб знизити паритетно вартість блакитного палива для населення в 1,86 рази, навпаки, підняв ціни з 8548,9 до 9723 грн за тисячу кубометрів (в середньому по країні).

Тут варто відзначити, що влітку в ПСГ закачувався газ за рекордно низькою ціною-приблизно $90 за тисячу кубометрів, але при цьому його ціна для населення не знизилася.

Віртуальний реверс газу з німецького газового хабу в результаті реалізації злочинної схеми викачує з кишень українців додаткові кошти.

Але ж виходячи з дворазового падіння вартості імпортованого газу, ціна на газ для населення повинна була бути встановлена на рівні до 4600 грн за тисячу кубометрів. Вартість же газу внутрішнього видобутку, який згідно з Конституцією України належить українському народу, повинна становити до 2500 грн за тисячу кубометрів.

Як бачимо, в Україні політика тарифоутворення на житлово-комунальні послуги суперечить законам економіки і здорового глузду.

«Опозиційна платформа — За життя» з перших днів роботи Верховної Ради IX скликання зареєструвала низку законопроектів, що пропонують назавжди покінчити з тарифним геноцидом в країні.

По-перше, це внесення змін до Податкового кодексу щодо скасування ренти на газ внутрішнього видобутку, що йде для потреб населення, і ПДВ на нього.

По-друге, новий формульний принцип розрахунку вартості газу для населення і промисловості, виходячи із середньої вартості імпортного газу і газу внутрішнього видобутку.

По-третє, списання заборгованості за послуги ЖКГ для найбільш незахищених верств населення і можливість отримання субсидій.

По-четверте, перехід на прямі поставки газу з РФ, що забезпечило б зниження ціни на 25%, Про що представниками партії «Опозиційна платформа – За життя» були досягнуті домовленості з керівництвом Російської Федерації.

Продовжуючи реалізувати політику тарифного геноциду щодо українського народу, влада своїми діями підтверджує, що не має наміру відстоювати інтереси громадян країни.

Джерело

Залишити коментар