Image default

«Опозиційна платформа – За життя»: Черговий прожект Міністерства інфраструктури замість реальної роботи

Пресслужба «Опозиційної платформи – За життя»

Міністерство інфраструктури перетворилося в систему відмивання бюджетних і кредитних коштів. Відповідну заяву опублікувала пресслужба партії «Опозиційна платформа – За життя». 

Наводимо текст повідомлення дослівно:

Напередодні Нового року уряд вирішив «порадувати» українців. Як заявив Міністр інфраструктури Криклій, досягнута домовленість з главою світового банку в Україні Арупом Банерджі про кредитування нового «мегапроекту» з розвитку транспортної системи України в залізничному, авіаційному та автодорожньому секторах.

Вже в 2021-му для появи в Україні високошвидкісних залізниць Мінінфраструктури планує приступити до будівництва залізничної євроколії. Відмовившись від планів екс-міністра Омеляна будувати цю ширшу колію паралельно існуючій-вужчій, Криклій вирішив: щоб » не наражати на небезпеку чиїсь життя, євроколія повинна будуватися на естакадах»»

Про створення робочих місць, зменшення кредитної заборгованості «Укрзалізниці», оновлення пасажирських вагонів, зношених на 92%, мова не йде. Як і про держзамовлення вагонобудівним заводам на виготовлення нових пасажирських і вантажних вагонів — для порятунку виробництво вагонів в Україні, після 2015 року звалився в 50 разів.

Для чого ж тоді беруться західні кредити?

«…Ініціатива уряду повністю відповідає нещодавно прийнятій транспортній стратегії ЄС, згідно з якою залізниця визначена пріоритетним видом транспорту. На його розвиток країни-члени ЄС будуть направляти кредитні кошти, віддавати які доведеться народу України. Пасажирські перевезення цим видом транспорту повинні збільшитися в найближчі 10 років удвічі», – пояснив заступник міністра фінансів Олександр Кава.

Для того і планують будувати широку європейську колію на естакадах, щоб у вільний від «реформування» час представники «Слуги народу» могли комфортно подорожувати по Європі в куплених в тій же Європі і США нових вагонах або вивозити в ЄС українські трудові ресурси?

Якщо вже міністр — «реформатор» від» Слуги народу » Криклій так мріє про сучасну транспортну систему на естакадах, чому естакади не були використані на 30-кілометровій ділянці Дніпро-Решетилівка? Держава витратила 12 млрд грн, щоб побудувати там однорівневе нерегульоване перехрестя. Так само неефективно були використані $139,9 млн кредиту від Світового банку на першу частину об’їзної дороги під Полтавою – побудована ділянка транспортної розв’язки довжиною всього 5,5 км.

Міністерство інфраструктури давно перетворилося на Міністерство інфраструктурних казок для українців (ще з часів Омеляна з його ідеєю побудувати в країні «Гіперлуп»), а головне – в систему космічного за своїми масштабами відмивання бюджетних і кредитних коштів.

Якби це було не так, Зеленський і його оточення не псували б відносини з Китаєм, погодившись під тиском США демонтувати вже встановлене Телекомунікаційне обладнання китайського гіганта Huawei, 20 років успішно працює в нашій країні.

Тоді при формуванні транспортної стратегії України залучалися б величезні інвестиції Китаю, які він вкладає в інфраструктуру тих країн, де проходить Шовковий шлях. Масштаби цих інвестицій КНР-трильйони доларів. Україна є учасником транспортного коридору Європа-Кавказ-Азія (ТРАСЕКА). Цей стратегічний маршрут забезпечує торговий оборот між Європою і Азією обсягом понад $2 трлн, з них тільки транспортні послуги – понад $200 млрд. Китайська стратегія передбачає будівництво численних інфраструктурних проектів, зокрема нових залізниць, автомагістралей, розвиток портової та логістичної бази, трубопроводів і ліній електропостачання. Цей масштабний проект дає потужний імпульс розвитку економіки країн-транзитерів. Причому Китай в нього інвестує, а не кредитує.

На етапі розробки Шовкового шляху в 2013-му наша країна була в числі учасників проекту. Потім Україна і КНР підписали Дорожню карту щодо його реалізації ‒ Китай був готовий вкласти в інфраструктуру України $7 млрд. І зауважте, китайських інвесторів цілком влаштовували вантажоперевезення по існуючій залізничній колії. Однак при тому, що в 2019-му Міжнародний союз залізниць ferrmed підписав меморандум про розвиток євразійської логістики з перевезення вантажів між Китаєм і країнами Євросоюзу з картою залізничних маршрутів, Україна-поза проектом. Основний вантажопотік направлений через сусідню Білорусь.

Чому? Тому що в Україні непрозорий і тривалий механізм оформлення митних вантажів. А ще тому, що під зовнішнім тиском і для зручності західних «партнерів», а також для комфортних подорожей команди Президента залізницею уряд має намір будувати євроколію на естакадах. 

«Опозиційна платформа — За життя» впевнена: і уряд, і депутати від «Слуги народу», що підтримують чергові казкові інфраструктурні «мегапроекти», беруть чергові західні кредити не для того, щоб поліпшити функціонування зношеної транспортної системи країни, а для того, щоб вкрасти! Беруть вони, а віддавати належить народу України.

Джерело

Залишити коментар