Image default

ООН виключила канабіс зі списку небезпечних наркотиків: Голос України став вирішальним

Pixabay

Рішення про рекласифікацію канабісу вдалося ухвалити завдяки позиції України, чий представник «утримався»

Комісія Організації Об’єднаних Націй проголосувала за виключення канабісу для медичних цілей зі списку найбільш небезпечних наркотиків у світі. Таке «історичне» рішення було схвалено сьогодні, 2 грудня, на 63-й позачерговій сесії, передає The New York Times.

Згідно з повідомленням, у голосуванні Комісії ООН з наркотичних засобів у Відні взяли участь представники 53 держав-членів.

Так, була розглянута серія рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо рекласифікації канабісу та його похідних. Ключова стосувалася виключення канабісу зі Списку IV Єдиної конвенції про наркотичні засоби від 1961 року, де він був включений до списку небезпечних та таких, що викликають сильну залежність опіоїдів, таких, як героїн.

Рішення про рекласифікацію вдалося ухвалити завдяки позиції України, чий представник «утримався». США і європейські країни були серед тих, хто проголосував «за», в той час, як Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан і Росія були «проти».

Зазначається, що використання марихуани у медицині стало популярним в останні роки, і продукти, що містять похідні коноплі, такі як канабідіол або CBD, нетоксичне з’єднання, наповнили індустрію оздоровлення.

Деякі дослідження показали, що CBD може захистити нервову систему і полегшити судоми, біль, неспокій і запалення. Список продуктів, що містять CBD, включаючи креми, сироватки, газовану воду і соки, також буде швидко розширюється.

Рекомендації по зміні класифікації марихуани вперше були зроблені Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 2019 році. Але вони викликали політичний розкол, що призвело до великих пауз у голосуванні комісії ООН.

Новини за темою: В Офісі президента пояснили ініціативу щодо легалізації медичного канабісу

Нагадаємо, раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявляв, що українське суспільство не готове до легалізації проституції та наркотиків, таких як канабіс. За словами спікера, легалізацію легких наркотиків в Україні можна розглядати як лазівку для поганих ідей.

Джерело

Залишити коментар