Image default

Омбудсмен Денісова звернулася в КСУ з поданням про перевірку медреформи Супрун і введення карантину

Людмила Денісова Фото з відкритих джерел

КСУ вирішує питання про відкриття провадження

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася в Конституційний суд із поданням про визнання неконституційними окремі положення законів у сфері охорони здоровʼя в умовах медреформи, розпочатої ексочільницею МОЗ Уляною Супрун, а також боротьби з пандемією COVID-19. Про це Денісова повідомила у Фейсбук.

За словами чиновниці, вона вимагає визнати неконституційними положення, які стосуються надання медичних послуг населенню, ліквідації та реорганізації закладів охорони здоровʼя в умовах реформи.

«Новим викликом для України стала боротьба з пандемією COVID-19, але більшість державних органів та служб виявилися неготовими ані організаційно, ані юридично і навіть психологічно до цього. Складнощів у протидії хворобі завдали й певні законодавчі зміни, а також започаткована у 2017 році медична реформа, що відбувається одночасно з реформами децентралізації та адміністративно-територіального устрою», – висловилася омбудсмен.

Новини за темою: Представник Зеленського заявив про відсутність у Тупицького повноважень скликати засідання КСУ

Також уповноважена вважає, що окремі норми законодавства виявилися не пристосованими до пандемії коронавірусу. «Виникла ситуація, при якій розпочата медична реформа з подальшим встановленням… протиепідемічних заходів, привели до порушень і обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, свідченням чого є численні звернення громадян до мене», – написала Денісова.

Водночас представниця Верховної Ради в Конституційному суді Ольга Совгиря повідомила, що Людмила Денісова оскаржує положення законодавства, за яким органи місцевого самоврядування можуть самостійно приймати рішення щодо припинення, реорганізації або перепрофілювання медустанов.

Крім того, йдеться про положення законів, які є підставою для введення Кабміном карантину, а також про норми законодавства щодо скасування мораторію на ліквідацію та реорганізацію лікарень. У зв’язку з цим вирішується питання про відкриття провадження.

Новини за темою: КСУ вимагає від Зеленського скасувати указ про відсторонення Тупицького

Нагадаємо, нещодавно Конституційний суд розглянув питання щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з виданням президентом Володимиром Зеленським указу про відсторонення голови КС Олександра Тупицького. Тоді в суді закликали всі органи державної влади не втручатися у його роботу.

Джерело

Залишити коментар