Image default

Обшуки на одному з підприємств Укроборонпрому проводяться через ознаки державної зради, — СБУ

До державної зради можуть бути причетні посадові особи компаній

Слідчі дії стосовно державного концерну «Укроборонпром» та компанії «Укрспецекспорт», яка є його частиною, відбуваються за відкритим кримінальним провадженням про державну зраду з боку посадових осіб. Про це повідомила пресслужба СБУ.

Обшуки проводяться на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва.

Зазначається, що заходи здійснюються з метою документування фактів щодо ймовірної причетності службових осіб до проведення діяльності в інтересах однієї з країн Південної Азії, що завдало шкоди обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.

Як повідомляють в СБУ, протиправна діяльність представників «Укрспецекспорту» пов’язана зі штучним залученням посередницької іноземної структури. Своєю чергою, це призвело до можливої втрати Україною ринків озброєння в окремих країнах азійського регіону, гальмування діючих контрактів компанії, а також створення перешкод для укладання нових зовнішньоекономічних контрактів.

За даними джерел, вибірка документів проводиться у керівника «Укрспецекспорту» Вадима Ноздрі, а також його заступників Артура Максимова і Валерія Матвєєва. Останній займається питаннями безпеки.

Крім того, співробітники СБУ вилучають документи у заступника директора концерну з маркетингу та збуту Михайла Морозова.

Відповідно до попередніх оцінок, нанесена шкода державним інтересам складала близько 100 мільйонів доларів.

Нагадаємо, сьогодні, 3 грудня, співробітники Служби безпеки України прийшли з обшуками в приміщення «Укроборонпрому» та компанії «Укрспецекспорт». Тоді в концерні обшуки пов’язали з виконанням зовнішньоекономічних контрактів.

Джерело: Пресцентр СБУ

Залишити коментар